FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 21-01-2021 18:30   Güncelleme : 21-01-2021 18:39

Mahalle Halkı'nın Büyük Zaferi

Mahalle Halkı'nın Büyük Zaferi

2. Karagözler Mevkii’nde bir otel inşaatı tarafından hazineden satın alınmak istenen çocuk parkına Bakanlık’tan izin çıkmadığı bildirildi. 

Çocuk parkına sahip çıkmak için girişimlerde bulunan mahalle sakinleri, alanın satılmaması için imza kampanyası düzenlemişlerdi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından çocuk parkının satılmasına ilişkin ret kararı, sevinçle karşılandı. Mahalle halkı çocuk parkında kutlama gerçekleştirdi. Çevrede yaşayanlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, Muğla Valisi Orhan Tavlı’ya, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’a, AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ile Yelda Erol Gökcan’a, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’e ve her zaman destekçileri olan Serap Ülkü Medya A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Serap Ülkü Özdemir'e  teşekkür ettiler.

Mahalle Sakinlerinden Dilek Aikman Ve Işık Taban Mtürktv Canlı Yaını Sonrası Mtürk Tv'ye Verdikleri Özel Röportajda Şunları Söylediler : 

Dilek Aikman, “Mücadelemize yine bu çocuk parkında başlamıştık. Biz buranın devredildiğini duyduğumuzda çok üzülmüştük. Arkadaşlarımızla beraber üzüntümüzü basın aracılığıyla dile getirdik. Bu sayede sesimizi duyurabildik. Bütün Fethiye bize destek verdi. Bizde isyanımızı gerekli mercilere bildirdik. Sesimizi duymamaya çalıştılar. Muğla Valiliğine kadar gidip, görüşmeler yaptık. Muğla valisi bizi dinledi ve yardım sözü aldık. Mahallemizin tek çocuk parkının geri verilmesi için elimizden gelenin fazlasını yaptık. Bugün haklı mücadelemizin müjdesini vermek için burada toplandık. Çevre ve şehircilik bakanlığından gelen güzel haber ile parkımızın satışa uygun olmadığını öğrendik” ifadelerini kullandı. 

Işık Taban, “Şimdi ise Fethiye Belediyesi tarafından parkın satışının gerekmediği kararı çıkması gerekiyor. İmar yasasına göre hazinenin mülkünde olan yeşil alanlar belediyenin talebi üzerine bedelsiz olarak belediye tescil edilir. Belediyede amacına uygun olarak kullanır. Yapılması gereken Fethiye Belediyesi’nin ve Milli Emlak’ın, hazinenin yazısına uygun olarak taşınmazı yeşil alan veya park olarak değiştirmesi gerekir. Bizler bunun takipçisi olacağız” dedi.