SPOR
Giriş Tarihi : 11-10-2021 14:57   Güncelleme : 11-10-2021 14:57

Likya Cup Erkekler Tenis Turnuvası sona erdi

Çalış'ta bulunan Fethiye Belediyesi tenis kortlarında gerçekleştirilen Likya Cup Erkekler Tenis Turnuvası Pazar günü 7 grupta oynanan final maçlarıyla sona erdi.

Likya Cup Erkekler Tenis Turnuvası sona erdi

Çalış'ta bulunan Fethiye Belediyesi tenis kortlarında gerçekleştirilen Likya Cup Erkekler Tenis Turnuvası Pazar günü 7 grupta oynanan final maçlarıyla sona erdi.

Türkiye Tenis Federasyonu resmî takviminde yer almayan özel turnuva için farklı yaş gruplarından, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden 55 sporcu Fethiye'ye geldi. Likya Cup erkekler tenis turnuvasına Manisa'nın Demirci ilçesi kaymakamı Adem Kaya da oyuncu olarak katıldı.

Fethiye, Bodrum, Dalaman, İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın, Denizli, Burdur, Bursa, Balıkesir, Manisa, Kütahya gibi yerlerden Fethiye’ye gelen amatör tenisçiler arasında özellikle spor kamuoyu tarafından yakından tanınan, bir dönem Fenerbahçe, Trabzonspor gibi kulüplerde forma giymiş millî futbolcu Serkan Balcı, yine Fenerbahçe’de oynayan millî futbolcu Ali Akdeniz, Ankaragücü’nün unutulmaz kaptanlarından, teknik direktör İsmet Taşdemir, Bursaspor ve Denizlispor’un önemli futbolcularından, teknik direktör Günhan Kemal Şahinoğlu, Denizlispor’un eski kaptanlarından, teknik direktör Hakan Dolutaş, Kocaelisporlu eski futbolcu Mehmet Öztonga ile tenis dünyasının bilinen isimlerinden senyör millî oyuncular Salih Kasapoğlu, Salih Öztunaoğlu, Sebahattin Akatak, Hakan Şeremet, Kütahya Tenis Kulübü Başkanı İbrahim Gök de yer aldılar.

Pazar günü sona eren turnuvada başarılı olan sporculara ödüllerini Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca,  Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ve Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay takdim etti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “Biz Fethiye’nin turizm ve tarım kenti olmasının yanında, aynı zamanda bir spor kenti olmasını hedefledik. Bu hedef doğrultusunda Fethiye’miz spor alanında ciddi bir atağa geçti. Geçen sezon baskebol takımımız Cumhuriyet tarihinde ilk defa Süper Lige çıkma başarısı gösterdi.

Fethiyespor şu an grubunda lider durumda bulunuyor. Boksta Kubilay Alcu geçtiğimiz günlerde Avrupa altın kemer şampiyonu oldu. Kendisinin maçlara Fethiye Belediyespor formasıyla çıkmasını istiyoruz. Güreşte Süleyman Atlı bu yıl Nisan ayında Avrupa şampiyonu oldu. Bu sene Kırkpınar’da Fethiyeli genç güreşçimiz Ozan Kıl kendi branşında şampiyonluk kazandı. Fethiye Bahçeşehir kadın voleybol takımı bu sezon Kadınlar Voleybol 1. Ligi’ne yükselme başarısı gösterdi. Biz Fethiye’nin isminin tenis branşında da daha çok ve daha başarılı bir şekilde geçmesini istiyoruz. Bunun için de Fethiye Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Burada güzel bir turnuva devam ediyor. Turnuvada emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bunun devamını getirmek, önümüzdeki günlerde daha büyük organizasyonlara imza atmak istiyoruz. Bugün bir başlangıç oldu ve devamını getireceğiz” dedi.

“SPORCULARIMIZIN ARKALARINDA OLACAĞIZ”

Başkan Alim Karaca Fethiyeli genç tenisçi Başaran Şimşek hakkında ise “Sevindirici olan, bölgemizden bir sporcunun bu turnuvada şampiyon olması. Kendisinin birçok Türkiye şampiyonluğu var. Başaran Şimşek’in önümüzdeki günlerde uluslararası çapta da başarılı olacağından hiç şüphemiz yok. Bu tür sporcularımıza destek vererek daha büyük başarılara imza atmaları için arkalarında olacağız ve belediye olarak desteğimiz her zaman onlarla birlikte olacak.” şeklinde konuştu.

“FETHİYE’DEN MUTLU BİR ŞEKİLDE AYRILACAĞIZ”

Turnuva sorumlusu, beden eğitimi öğretmeni Timur Bozkurt turnuvanın bitiminde yaptığı konuşmada; “Sosyal bir sorumluluk projesi çerçevesinde bu tip organizasyonlar düzenliyoruz. Bu defa organizasyonumuzun bir sahil beldemizde, güzel ilçemiz Fethiye’de olmasını kararlaştırdık. Sağ olsunlar, belediye başkanımız, belediyemiz bize tesislerini ve kapılarını açtılar, bağırlarına bastılar. Burada çok güzel bir şekilde karşılandık. Turnuvamızı toplamda 54 tenisçi ile 7 grupta başlattık. Fethiye’den mutlu bir şekilde ayrılacağız. Bize bu konuda destek olan, yardımlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Buradan çok mutlu bir şekilde ayrılacağız. Ümidim, gelecek yıl da belediyemizin desteğiyle bu organizasyonu burada daha geniş katılımlı yapmak. Konuksever Fethiye’ye çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

ÇALIŞ’TA GÜZEL BİR TURNUVA GEÇİRDİK

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay turnuva bitiminde, “Harika bir 3 gün geçirdik. Turnuvaya gelen kardeşlerimiz ve arkadaşlarımız turnuvayı güzelliklerle geçirdiler. Fethiye’nin tanıtımı açısından böyle sportif aktiviteler gerçekten çok önemli. Sağ olsun Fethiye belediyemiz bunu zaten fazlasıyla yapıyor. Çok güzel dostluklar kurulduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

BİRÇOK TURNUVAYA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, “3 gün süren turnuvayı bugün sonlandırdık. 60’a yakın sporcunun katılımı ile gerçekleşmiş bir turnuvaydı. Bu tesisleri belediye olarak işletmeye başladığımızdan beri ilk turnuvamız oldu. İyi bir ev sahipliği yapabildiğimizi sanıyorum. Bundan sonra da bu tesisler benzer şekilde organizasyon düzenlemek isteyen herkese açıktır. Bundan sonra da önümüzdeki süreçte pek çok turnuvaya ev sahipliği yapmak, bu turnuvaları desteklemek belediye olarak bizim hedeflerimiz arasında. Ben önümüzde ki yıllarda da tekrar buluşmak dileğiyle turnuvaya katılan tüm sporcuları tekrar tebrik ediyorum” dedi.

 

ÖDÜL ALAN SPORCULAR

Likya Cup Erkekler Tenis Turnuvası’ndaki 7 grupta final oynayan tenisçilerden Denizlispor’un önemli futbolcularından, teknik direktör Günhan Kemal Şahinoğlu, Fethiyeli genç tenisçi Başaran Şimşek, Ankaragücü’nün unutulmaz kaptanlarından, teknik direktör İsmet Taşdemir, Orhan İnceoğlu, Şafak Ağaçlıyol, Kocaelisporlu eski futbolcu Mehmet Öztonga, Ali Alagöz şampiyon oldular.