FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 21-06-2021 12:35   Güncelleme : 21-06-2021 12:35

Kutlama renkli görüntülere sahne oldu

Kutlama renkli görüntülere sahne oldu

Babalar Günü dolayısıyla Fethiye Huzurevi’nde kalan yaşlılar ile Çocuk Evleri Sitesi’nde yaşayan çocuklar kutlama programında bir araya geldi. Büyük Samanlık Koyu’nda gerçekleşen etkinlikte,  Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklar, Huzurevi’ndeki yaşlılara hediyeler takdim ettiler ve günlerini kutladılar.

Fethiye Huzurevi Müdürlüğü, Fethiye Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü ve Özgür Özekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Babalar Günü kutlama programı, piknik havasında geçti.

Çeşitli oyunların oynanıp, şarkıların söylendiği organizasyona AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye Huzurevi Müdürü Sevim Seringen, Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Mustafa Çakır, Özgür Özekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Alparslan Selçuk ve her iki kurumun personelleri katıldı.

Fethiye Huzurevi Müdürü Sevim Seringen yaptığı açıklamada, “Pandemi süreci nedeniyle yaşlılarımız, yaklaşık bir yıldır huzurevlerinde kapalı bir ortamda kalmak zorunda kaldılar. Bizde bu nedenle özellikle Pazar günleri yasağın olduğu günlerde diğer insanlarla fazla temasları olmaması nedeniyle bu tür etkinlikler düzenleyerek o bir yılda yaşadıkları olumsuz dönemi atmaları için, fırsat yaratmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya açıklamasında, “Özgür Özekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin işletmekte olduğu Büyük Samanlık Koyunda, ilçemiz huzurevinde yaşayan yaşlı bireylerimizi ve Çocuk Evleri Sitesinde yaşayan çocuklarımızı bu güzel günü hep birlikte değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanın Turgay Öztürk, “Babalar Günü dolayısıyla güzel bir program düzenlenmiş. Pandemi nedeni ile Huzurevi yaşlılarımız ve Çocuk Evleri Sitesi’ndeki çocuklarımız yaklaşık 1,5 yıldır kapalı ortamda kalıyorlardı. Başta şehit ve gazilerimizin babaları olmak üzere tüm babaların gününü de kutluyorum” dedi.