EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-09-2021 17:16   Güncelleme : 13-09-2021 17:16

Kutlama programı Vali Recai Güreli İlkokulu’nda gerçekleştirildi

İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında okullar, makam ziyaretlerinde bulundu. Fethiye Kaymakamlığı makamını Menteşe Şehit Orçun Munyas İlkokulu Müdürü Alim Kılçar, Öğretmen Sevgi Güven ve 3. sınıf öğrencileri Mahmut İsa Oyamak, Buğlem Sena Tekin ziyarette bulundu.

Kutlama programı Vali Recai Güreli İlkokulu’nda gerçekleştirildi

İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında okullar, makam ziyaretlerinde bulundu. Fethiye Kaymakamlığı makamını Menteşe Şehit Orçun Munyas İlkokulu Müdürü Alim Kılçar, Öğretmen Sevgi Güven ve 3. sınıf öğrencileri Mahmut İsa Oyamak, Buğlem Sena Tekin ziyarette bulundu.

Belediye Başkanlığı makamına Cumhuriyet İlkokulu Müdürü  Güven Yiğit, 3. sınıf öğrencisi Emir Küçüktahancı ve 4. sınıf Öğrencisi Serpil Şahiner; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Berna Ölmez, Müdür Yardımcısı Bilgehan Yürekli, Anasınıfı Öğretmeni Kadriye Yıldız ve anasınıfı öğrencileri Güneş Akar ile Nazlı Kireçci ziyarette bulundular.

Makam ziyaretlerinin ardındanVali Recai İlkokulu’nda gerçekleşen programa Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatmagül Yur, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Tüm dünyayı etkileyen pandemi okullarımızı uzun süren bir uzaktan eğitim sürecine sevk etmiş, okullarımızı mahsunlaştırmıştır. Gün itibariyle tüm eğitim camiası olarak mutlu ve heyecanlıyız. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin gözlerinde bu heyecan ve coşkuyu görüyorum. Tüm sağlık tedbirlerimizi alarak başladığımız yeni eğitim öğretim yılında özenli ve dikkatli bir şekilde yüz yüze eğitime devam etme gayretindeyiz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sağlıkları bizler için çok önemli bu sebeple aşılanmaya çok önem veriyoruz. Öğretmenlerimizin aşı olma oranının yüzde 94 olması eğitim ve öğretimin devamlılığı açısından sevindiricidir. Bu eğitim ve öğretim yılında yüz yüze eğitimin devam etmemesi için herhangi bir engel yoktur. Yüz yüze eğitimin yıl sonuna kadar devam etmesi ve bir daha birbirimizden uzak kalmamak dileklerimle yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat konuşmasında; “İki yılı aşkın bir süredir küresel bir salgınla mücadele ediyoruz. Bu sebeple geçen sene istediğimiz ölçüde bir eğitim öğretim yılı geçiremedik. Bu sene milli eğitim müdürümüzün de konuşmasında ifade ettiği gibi iyi başladık, inşallah iyi devam edeceğiz. İnşallah arzuladığımız planladığımız bir eğitim öğretim yılı geçireceğiz, buna yürekten inanıyorum. Hem kendi çocuklarımda hem buraya gelirken gördüğüm çocuklarda gördüğüm heyecandan çocukların da okulu ne kadar özlediğini, velilerin de eğitim öğretim dönemini ne kadar heyecanla beklediğini bahçedeki kalabalıktan, bu kalabalığın gözündeki ışıltıdan görmüş olduk. İnşallah her şeyden önce sağlıklı bir şekilde, güzel başladığımız eğitim öğretim yılını güzel şekilde noktalayacağız. Geçen sene pandemi sebebiyle yaşadığımız zorluklarda öğrencilerimiz ve velilerimiz ne kadar sıkıntı çektiyse, öğretmen arkadaşlarımız da, idarecilerimiz de, milli eğitim müdürümüz de ciddi bir sıkıntı yaşadı ilçe mülki amiri olarak ben bizzat şahitlik ettim. Bu eğitim öğretim yılında bunlar sadece yaşadığınız hatıralar olarak belleklerimizde kalacak. Yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını dileyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’nın sembolik olarak ilk ders zilini çalarak, yeni eğitim ve öğretimin açılışını yaptılar. Program,Vali Recai İlkokulu öğrencilerinin şiirlerini okuması , bayrak devir teslimi ile devam etti ve öğrencilerin halk oyunları gösterisi ile son buldu. Tören sonrası Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile birlikte sınıfları ziyaret ederek öğrencilere hediyeler verdi.