FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 27-06-2021 19:03   Güncelleme : 27-06-2021 21:38

Kumburnu Tabiat Parkı İşletmecisi Ahmet Şavkın '' ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM ''

Kumburnu Tabiat Parkı İşletmecisi Ahmet Şavkın '' ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM ''

Muğla'da MUÇEV'in işletmecisi olduğu ve kiraya verdiği plajlara gelen tatilciler, rahat ve güvenli şekilde tatil yapıyor. MUÇEV Mavi Bayraklı plajlarının yanı sıra Covıd-19 önlemleri alarak hazırladığı plajlarda yerli ve yabancı müşteriler oldukça, güvenli tatil yapıyor

 

 

Covid-19 önlemleri, engelsiz Plaj, sıfır atık, mavi bayrak ve dumansız hava sahası gibi örnek uygulamaları ile yerli ve yabancı turistlerin güvenle tatil yaptıkları MUÇEV plajları ve  kiraya verdiği Plajlar hemen her gün dezenfekte ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un özel önem verdiği mavi bayrak, engelsiz denize giriş noktaları, plajlarda dumansız hava sahası ve sıfır atık projeleri ile dikkat çekiyor.

Koronavirüs normalleşme süreci içerisinde başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerden Muğla ve İlçeleri’ne gelen turistler, MUÇEV’in işletmecisi olduğu plajlarda alınan önlemleri yerinde bulan özellikle dezenfektan noktalarında sık sık ellerini dezenfekte eden turistler, Haziran güneşi ile denizin keyfini çıkarıyor.
Ölüdeniz Kumburnu Plajı bu yıl çehresini tamamen değiştirerek, dünyanın en gözde plajları ile yarışır hale geldi. Bu sezon plajın görünümünü baştan aşağıya yenileyen Kumburnu Tabiat Parkı işletmecisi Ahmet Şavkın’a, Fethiye Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı, Ölüdeniz Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği ve FTSO Yönetim Kurulu üyesi Başkanı Mete Ay ve yönetim kurulu üyeleri “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular. Kumburnu Plajını hep birlikte gezen heyet, plajın yeni halinin Ölüdeniz’e yakıştığını belirterek, işletmeci Ahmet Şavkın’a yaptığı yatırımlar için teşekkür ettiler.

 

FETHİYE’MİZ DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA
Fethiye Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı, “Kumburnu Plajı Fethiye ve Ölüdeniz’in en gözde yerlerinden bir tanesi. Bu yıl plajda bir değişiklik yapıldı.. Bu yıl Ahmet kardeşimiz tarafından işletiliyor ve çok güzel yapmış. Zaten Ahmet Bey’de odamızın üyesi… Bizlerde hem “üye” hem de “hayırlı olsun” ziyaretine geldik. Buradan Belcekız Plajına geçeceğiz. Gerçekten çok güzel olmuş. Ben birkaç yıldır gelmemiştim. O zamanki haliyle şimdi arasında büyük bir fark var. Gerçekten bir dokunuş olduğu belli oluyor. Ölüdeniz, Kumburnu’na yakışan bir yatırım yapılmış. Hizmet kalitesi, elemanları kısacası her şeyiyle çok güzel... Türkiye’nin tanıtım yüzlerinden olan Ölüdeniz’in bu şekilde işletilmesi çok gurur verici. Bütün sahillerimiz düzelmeye başladı. Help, Sea Mea, Kumburnu plajları bunlara birer örnek. Fethiye’miz dünya markası olma yolunda. Ben Ahmet Bey’e hayırlı uğurlu olsun diyorum. Ahmet kardeşimizin ilerleyen süreçte daha çok yatırım yapacağına inanıyorum. 10 yıl içinde Kumburnu ve Ölüdeniz’in çok daha güzel olacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
ÖZLENEN BİR MANZARAYLA KARŞILAŞTIM
Ölüdeniz Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Kendimde Ölüdeniz’de yaşıyorum. Yıllardır Kumburnu’na gelmedim. Bugün gezip, dolaştığım zaman özlenen bir manzarayla karşılaştım. Ahmet Beye bu yatırımları için çok teşekkür ediyorum. Daha önceki yıllarda geldiğiniz zaman Restoranlarda, Barlarda, masalarda, şezlonglarda, şemsiyelerde bakıldığında Ölüdeniz’e yakışmayan manzaralar vardı. Şu anda bu kaliteyi görünce inanın duygulandım. 3 ayda bu yatırımı yaptıysa önümüzdeki yıllarda çok daha iyilerini yapacağına inanıyorum. Bizlerde her zaman destek olacağız” diye konuştu.
ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM
Kumburnu Tabiat Parkı İşletmecisi Ahmet Şavkın, “Sevgili başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Desteklerini en baştan bu yana gösteriyorlar. Bundan sonrada gösterecekler. Bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. İnşallah çıtayı daha yukarıya götürürüz. Suyun karşı tarafı Yunanistan’dan daha iyi bir turizm yaparız. 85 milyonluk bu ülkede turizmden elde ettiğimiz rakamların gerçekçi olduğunu düşünmüyorum. Ölüdeniz markasını inşallah daha yukarılara çıkartırız. Başkanlarımdan da çok büyük desteğe ihtiyacım olacak. İnşallah daha iyi ve güzel sezonlar yaşayacağız” dedi.
ÖLÜDENİZ KUMBURNU PLAJI YENİ YÜZÜYLE HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR
Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı bu sezon baştan aşağıya yenilendi. Kumburnu Tabiat Parkı Plajında yapılan yeniliklerle yeşil ve mavi korunurken, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm önlemler alındı. Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı yeni çehresi ile yerli ve yabancı turistler tarafından 5 yıldızlı tesis gibi gösteriliyor. Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı Plajında plaj şemsiyeleri doğal kamıştan örme olarak yapılıp yerleştirilirken, ahşaptan yapılan köşklerde doğaya uygun vaziyette plajdan uzak bir şekilde yerleştirildi. Büfe ve kafeteryalar ile su sporları, mescit ve diğer bölümler yeniden ahşap şekilde düzenlenirken, hemen her hizmet dijital hale getirildi. Şemsiye ve şezlonglar pandemi kurallarına uygun olarak yerleştirilirken, özellikle gün boyunca deniz bisikletinden kanoya kadar pek çok su sporunun yapılabildiği Ölüdeniz Kumburnu'nda vatandaş şikayetleri de anında değerlendirilip tatilci memnuniyeti sağlanıyor. Peyzaj çalışmalarının da sona geldiği mavi bayraklı Kumburnu Plajında, tatilciler sere serpe güneşlenip, güneşin ve doğanın tadını çıkarıyor