SPOR
Giriş Tarihi : 18-08-2021 10:53   Güncelleme : 18-08-2021 10:53

Kulüp Başkanı Köymen’den 5 yılın değerlendirmesi

​​​​​​​Seydikemer Belediyespor’da başkanlık görevinde 5. yılını dolduran Hasan Köymen, hedeflerinin en iyi altyapıya sahip olmak olduğunu belirtti.

Kulüp Başkanı Köymen’den 5 yılın değerlendirmesi

Seydikemer Belediyespor’da başkanlık görevinde 5. yılını dolduran Hasan Köymen, hedeflerinin en iyi altyapıya sahip olmak olduğunu belirtti.

Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, 5 yıllık görev süresi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 43 yıllık bir geçmişe sahip olduklarını kaydeden Başkan Köymen, ligden düşmelerine rağmen yeniden toparlanıp; hem şampiyon olduklarını hem de Seydikemer Belediyespor’un adını tüm Muğla’ya duyurduklarını söyledi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, “Bu hafta kulüp başkanlığımın 5. yılını doldurmuş olacağım. Bu sebeple geçen 5 yılın değerlendirmesini siz değerli taraftarlarımıza yapmak istedim; Başkanlığımın ilk yıllarındaki tecrübesizliğimi hiç saklamadım. İşi bilen büyüklerimizin tecrübelerinden hep yararlanmaya çalıştım. Fakat şanssızlıklar da peşimi bırakmadı. Malumunuz futbol takımımız ligden düştü. Ligden düştüğümüz son maçı sanırım hayatım boyunca unutamam. Maç bitimi hüngür hüngür ağladım. Sonrasında beni ayakta tutan en önemli şey Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’ün ‘Biz sana ve ekibine güveniyoruz. Düşülmüşse de tekrar çıkılır. Başını dik tut ve işine devam et. Belediye Başkanı abiniz olarak her zaman yanınızdayım’ sözleridir. Başkanımızın bu sözlerinden sonra enerjimi tekrar toplayarak işe koyuldum ve sizlerin de bildiği gibi kısa zamanda kulübümüzde çok ciddi işler başardık. Sportif başarı anlamında ise Allah, Osman Hocamızla tanışmayı nasip etti ki; yine 2 yıl içinde hem şampiyonluk yaşadık hem adımızdan söz ettirir konuma geldik” şeklinde ifadeler kullandı.

Açıklamasını sürdüren Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, “Artık 5 yılda edindiğim tecrübelerle ayaklarım daha sağlam yere basıyor. Artık ilçem ve kulübüm için çok daha iyisini çok daha ilerisini hedefliyorum. Özellikle son 2 sezonda siz büyük Seydikemer taraftarının desteğini çok fazla gördüm ve inanın bu beni çok mutlu ediyor. Hep söylediğim gibi, bu köklü kulüp benim babamın kulübü değil. Bu kulüp tüm Seydikemer’in kulübü. Bu kulüp rahmetli Boyacı Mehmet Başkanımızın bizlere emanet ettiği 43 yıllık tarihi olan bir kulüp. Şuan önümüzdeki en önemli iş sahamızın yapımı. Bunu da yine Belediye Başkanımızın gayretleriyle başaracağız. Bütün her şey istediğim noktaya gelince tek bir amacım kalıyor; alt yapı” dedi.

Başkan Köymen açıklamasını şöyle tamamladı;

“Şuan Türkiye’de futbol otoritelerinin kabul ettiği en iyi alt yapı Altınordu Futbol Kulübü’nde. Altınordu Futbol Kulübü’nün tesisleri birçok kulübün hayali. İşte bunu başarmak istiyorum. Yönetimimle birlikte antrenörleriyle, çalışanlarıyla ve sporcularıyla öyle bir ekip kurmak istiyorum ki tüm bölgeye örnek teşkil eden bir yapı haline gelsin. Bunların hepsi hayal gibi gelebilir. Ama bugün kulübümüzün sahip olduğu tesis de bir zamanlar hayaldi. Önemli olan önce hayal etmek daha sonra bunu gerçekleştirmek için çalışmak. İnşallah öyle bir alt yapı olacak ki, teknik ekibimizle ve antrenörlerimizle birlikte Seydikemer’imizin tüm mahallelerini tek tek dolaşıp yetenek avına çıkacağız. Öyle bir alt yapı olacak ki, genç kardeşlerimiz kulübümüze gelmek için yarışacak… Velhasıl; yapmak istediğim çok şey, ulaşmak istediğim çok hedef var. Bütün bunları oluşturacağımız sağlam bir ekiple ve yine siz Büyük Seydikemer Taraftarının destekleriyle başaracağız. Niyeti iyi olanın akıbeti de hayır olur. Benim niyetim her zaman çok sevdiğim Memleketim, İlçem, Seydikemer’imize kalıcı eserler bırakabilmek.”