MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 24-04-2021 12:32   Güncelleme : 24-04-2021 12:32

Kripto Para’da bir haberde Muğla’dan

Kripto Para’da bir haberde Muğla’dan

Kripto Para’da bir haberde Muğla’dan; O firma faaliyetlerini durdurdu

 

Kripto Para’da gözler bu kez Muğla’ya çevrildi. Kripto para işlem platformu Vebitcoin faaliyetlerini durdurdu. MASAK, Vebitcoin hakkında inceleme başlatırken firmanın Menteşe’deki merkezine polis ekipleri sevk edildi.

 

 

20 Eylül 2017’de Türk Lirası / Bitcoin işlemi ile faaliyetine başlayan kripto para işlem platformu Vebitcoin faaliyetlerini durdurdu. Vebitcoin, internet sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi.

 

Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz.

 

Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.

50 BİN LİRA SERMAYE İLE KURULDU

Muğla Merkezli kripto para borsası Vebitcoin’in kurucusunun İlker Baş olduğu öğrenildi. Ticaret sicil kayıtlarına göre Vebitcoin Teknoloji A.Ş., 50 bin lira sermaye ile kuruldu. 2020 yılında sermaye artırımına gidildi ve 1 milyon liraya yükseltildi.

Son günlerde birçok yatırımcı sosyal medya platformlarında Vebitcoin borsasından para çekme işlemlerinde problem yaşadıklarını paylaşıyordu.

Yatırımcıların bu bildirimlerinin ardından şirket dün yaptığı açıklamada “Yakın zamanda kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde yoğunluk mevcuttur. Bu durum çekim taleplerinize ve destek maillerinize dönüşlerde gecikmelere sebep olmakta, işlemleriniz beklenenden daha uzun sürede gerçekleşebilmektedir. Bilginize sunarız” demişti.

BANKA HESAPLARINA BLOKE KOYULDU

MASAK’tan edinilen bilgiye göre, Vebitcoin firmasının MASAK tarafından Türkiye’de bulunan tüm finansal kuruluşlardaki hesaplarına bloke koyduğu belirtildi.

Ayrıca MASAK tarafından söz konusu firma ve yöneticileri hakkında da inceleme başlatıldı.

POLİS EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Bu arada Muğla’da gazetecilik yapan Altar Zeyhan olayla ilgili son dakika haberi geçti. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı tarafından işlemleri durdurulan ve hesapları bloke edilen kripto para platformu Vebitcoin’in Menteşe’deki Merkez ofisine de polis ekipleri sevk edildiği öğrenildi.