KÖYCEĞİZTÜRK
Giriş Tarihi : 16-04-2021 14:56   Güncelleme : 16-04-2021 14:56

Köyceğiz’de Rayiç Bedel Sorgusu İçin Vatandaşa Kolaylık Başladı.

Köyceğiz’de Rayiç Bedel Sorgusu İçin Vatandaşa Kolaylık Başladı.

Köyceğiz’de Rayiç Bedel Sorgusu İçin Vatandaşa Kolaylık Başladı.

 

Köyceğiz Belediyesi, gayrimenkul satışı yapacak olan vatandaşlar için Tapu Müdürlüğüne rayiç bedeli görme yetkisi vererek, büyük bir kolaylığı hizmete açtı.

Vatandaşlar, Arsa, konut gibi taşınmaz mallara sahip olan kişiler özellikle bu mallar için yapacakları satış işlemlerinde gerekli olan ve önem teşkil eden bir unsur olan rayiç bedel sorgulaması için tapudan önce belediyeye gelmek zorunda kalıyordu.

Köyceğiz Belediye Başkanlığı ve Köyceğiz İlçe Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan Protokol ile  Köyceğiz  Tapu Müdürlüğünde  vatandaşlar artık Belediyeye  gelmeden Tapudan Emlak Rayiç bedellerini Tapudaki Belediye sisteminden kolayca öğrenerek  alım satım işlemlerini yapabilecekler. 

Başkan Ceylan;” Bütün dünyada etkisini sürdüren Covid-19 salgın sürecinde, vatandaşlarımıza zorunlu olmadıkça evlerinde kalmalarını söylerken dışarıda ve kapalı alanlarda geçirdikleri süreleri de azaltmaya çalışıyoruz. Gayrimenkul satış işlemi yapan vatandaşlarımız önceden Belediyemizden “Rayiç Bedel Yazısı” alarak Tapu Müdürlüğümüze gitmesi gerekiyordu. 15.04.2021 Perşembe günü itibariyle vatandaşlarımızın bu yazı için Belediyemize gelmeleri ve yazıyı almak için beklemelerine son verdik. İmzaladığımız bu protokol ile rayiç bedel sorgusu artık tapu müdürlüğünde yapılacak. Böylece vatandaşlarımız işlemlerini dijital ortamda hızlı ve güvenli olarak tamamlayacaklar.”dedi.