KÖYCEĞİZTÜRK
Giriş Tarihi : 02-10-2020 20:27   Güncelleme : 02-10-2020 20:27

Köyceğiz Belediyesi'nden HES Açıklaması

Köyceğiz Belediyesi'nden HES Açıklaması

 

Değerli Vatandaşlarımız,

İç İşleri Bakanlığını Tarafından Yayınlanan Genelge Gereği 1 Ekim Perşembe Gününden İtibaren Sizlerin Sağlığı İçin Belediyemiz Hizmet Binası Girişi, Sultaniye Kaplıcaları, Köyceğiz Belediyesi Delta Plajı İşletmesi ve Köyceğiz Belediyesi Kulak Mesire ve Kamp alanı ( Belediyelerimiz ve Belediyelerimize ait işletmelerde dahil olmak üzere)  Hes Kodu Uygulamasını Hayata Geçirmiş Bulunmaktayız.

HES Kodu alan vatandaşlar bina girişlerindeki görevliler tarafından kontrol edilerek ateş ve maske kontrolünün ardından içeri alınacak. Kodu olamayan veya olup da riskli görülen kişiler binalara alınmayıp ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek. Aynı şekilde belediye çalışanları da HES Kodu uygulamasından geçirilerek binalara alınacak. Genelge gereği HES kodu olmayan vatandaşlar kamu binalarına giriş yapamayacak. Güvenlik görevlileri HES kodu olmayan vatandaşların telefonlarıyla kodların alınmasına yardımcı olacak. HES kodu, ‘Hayat Eve Sığar’ mobil uygulaması üzerinden ‘HES kodu işlemleri’ bölümüne girilerek alınabilecek. Ardından ‘HES kodu oluştur’ butonuna tıklanarak ve kod kullanım süresi seçilecek ve kod oluşturulacak.

HES kodu ayrıca SMS yöntemiyle de alınabilecek. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılacak ve 2023’e SMS olarak atılabilecek. Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılabilecek. HES kodunuzu oluşturmayı unutmayınız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.