KÖYCEĞİZTÜRK
Giriş Tarihi : 29-12-2019 21:02

Köyceğiz Ağla Yaylası'nda Can Pazarı

Köyceğiz Ağla Yaylası’nda yaklaşık 10 araç ve çok sayıda vatandaş hala mahsur

Köyceğiz Ağla Yaylası'nda Can Pazarı

muglayerelhaber'den Mete Sönmez'in haberine göre Ağla Yaylası’nda yaklaşık 10 araç ve çok sayıda vatandaş hala mahsur. Hava sıcaklığının iyice düştüğü ve yoğunu tipinin yaşandığı bölgede kalanların araçlarında da yakıtlarının bitmek üzere olduğu öğrenildi. İşte olay yerinden ilk görüntüler…

Pazar gününü karda geçirmek için, Köyceğiz’e bağlı Ağla Yaylası’na giden yaklaşık 10 aracın mahsur kaldığı öğrenildi. Ağla Yaylası’nda akşam nedeniyle geri dönmek isteyen vatandaşlar, buzlanma nedeniyle Ağla’da mahsur kaldı. Onlarca vatandaşın aşırı soğuk nedeniyle donma tehlikesi geçirdiği belirtiliyor. Saat 18.00 civarından bu yana bölgede mahsur kalanların yetkililere haber verdiği, ve kurtarılmayı bekledikleri öğrenildi.

Mahsur kalanlardan Ahmet Can Korkmaz, bir aracın da bölgede kaza yaptığını ambulansın güçlükle yaralıları götürebildiğini belirterek, “Burası çok soğuk, donmak üzereyiz. Buzlanma nedeniyle araçlarımız ilerleyemiyor. Hava sıcaklığı -4 ve daha da düşüyor. Tipi’de başladı, acil yardımı bekliyoruz” dedi.

Bu görüşmeden yaklaşık 2 saat sonra bizimle yeniden irtibat kuran Ahmet Can Korkmaz, “Derece iyice düştü. Rüzgar ve tipi bizi çok zorluyor. Araçlarımızın da yakıtı bitmek üzere. Durum git gide kötüleşiyor” dedi.

Vatandaşların çağrısı üzerine harekete geçen Köyceğiz  İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler ile Köyceğiz Belediyesi’ne bağlı ekipler, mahsur kalan vatandaşlara ulaşmak için yoğun çaba harcıyor. Aşırı kar yağışı, rüzgar ve tipi nedeniyle kurtarma çalışmalarının güçlükle devam ettiği öğrenildi.

Olaya Belediye ekiplerince müdahale edildiğini belirten Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, “Ekiplerimiz yoğun bir çaba içerisinde. Şu dakikalarda mahsur kalan vatandaşlarımıza ulaşmak üzereyiz” dedi.

muglayerelhaberin youtube sayfası paylaşımı