MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 12-11-2020 19:09   Güncelleme : 12-11-2020 19:09

Kötekli’de cinayet ve intihar

Kötekli’de cinayet ve intihar

Menteşe’nin Kötekli Mahallesi, her yıl cinayetler ile ülke gündemindeki yerini koruyor. Kötekli’de bir apartmanın giriş katında Hafize Günakın’la yaşayan astsubay Volkan Erdem, sabah birliğine gitmedi. Erdem’e ailesi ve arkadaşları da telefonla ulaşamadı. Evin bulunduğu mahalle polis bölgesi olduğundan dolayı jandarma ve polis ekipleri birlikte giderek, ev sahibindeki yedek anahtarla kapıyı açtırdı. Ekipler içeri girdiğinde sevgililerin cansız bedenleriyle karşılaştı. İlk belirlemelere göre Erdem, Günakın’ı önce göğsünden bıçakladı, ardından başından silahla vurarak öldürdü, aynı silahla da intihar etti.


Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Astsubay Volkan Erdem ve Hafize Günakın, 3 ay önce tanıştığı ve 1 ay önce de aynı evde yaşamaya başladığı öğrenildi. Erdem ve Günakın arasında son günlerde kıskançlık yüzünden olduğu öne sürülen tartışma yaşanmaya başladı. Bunun üzerine Günakın ayrılmak istedi. Ayrılmak istemeyen Erdem, Günakın’ı önce göğsünden bıçakladıı, sonra da başından silahla tek el ateş ederek öldürdü. Erdem aynı silahla intihar etti.
Hafize Günakı’ın eşinden ayrı yaşadığı, boşanma davasının ise devam ettiği öğrenildi. Çiftin cesetleri, olay yeri savcısının incelemesinin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Öte yandan komşuları, çifti tanımadıklarını, silah sesi de duymadıklarını söylediler.