FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 01-07-2021 14:52   Güncelleme : 01-07-2021 14:52

Koruyucu Aile Günü Fethiye’de de kutlandı

Koruyucu Aile Günü Fethiye’de de kutlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tasvipleriyle 30 Haziran tarihinde kutlanan “Koruyucu Aile Günü” Fethiye’de de kutlandı.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ın eşi İpek Fırat ve Fethiye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Tuğba Baki öncülüğünde Fethiye’deki Koruyucu Aileler ve Çocuklarla birlikte Ölüdeniz Mahallesi’nde Nefes Restaurant’da kahvaltı etkinliği gerçekleştirildi. Çocukların sağlıklı gelişebilmeleri için kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek bir aile ortamına ihtiyaçları olduğuna dikkat çekildi. Ailenin bir çocuğun güvenle büyümesi topluma faydalı bir birey olarak yetişmesi için gerekli ve birincil ortam olduğu belirtildi. Aile ortamının oluşmadığı durumlarda çocukların devlet himayesi altına alınarak; sıkı bir şekilde araştırmalar, incelemeler ve sürekli denetim modeliyle koruyucu aile olmak isteyen ailelerimizin aile ortamlarına dahil edilerek sağlıklı, huzurlu bir çocukluk dönemi yaşamaları sağlandığı ifade edildi.

Bu gerekçelerle kutlanan Koruyucu Aile Günü’nde; Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ın eşi İpek Fırat ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Tuğba Baki, koruyucu aileler ve çocuklarla yakından ilgilenerek dert ve isteklerini dinleyip çocuklara çeşitli hediyeler sundular. İpek Fırat, Nefes Restaurant yetkililerine de sağlamış oldukları destekten dolayı teşekkür ederek, “Koruyucu Aile Günü’nü, Fethiye’de de çocuklarımız ve koruyucu ailelerimizle birarada kutlamaktan mutlu olduk” dedi. Etkinlik sonunda günün anısına bir de hatıra fotoğrafı çektirildi.