MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 03-04-2022 11:22

Koray Özcan " Yeryüzü Cenneti Muğla "

Koray Özcan

ZEYTİNYAĞI KALİTE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Zeytinin Zeytinyağına Kaliteli ve Kayıpsız Yolculuğu Projesi kapsamında ‘Zeytinyağı Kalite Yarışması’nın bu yıl üçüncüsü düzenlendi. 

Muğla Valiliği tarafından desteklenen, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen Zeytinin Zeytinyağına Kaliteli ve Kayıpsız Yolculuğu Projesi kapsamında Zeytinyağı Kalite Yarışması Ödül Töreni’nin bu yıl üçüncüsü düzenlendi. 1 Nisan Cuma günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Şehitleri Salonu’nda düzenlenen törene Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) adına Meclis Başkanı H. Koray Özcan katılım sağladı.
  
Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren MUTSO Meclis Başkanı Özcan şu ifadelere yer verdi: “Yeryüzü cenneti Muğla. . Bu bizim sloganımızdır.Bu coğrafyada yaşayan bizlerin en büyük şansıdır. öyle eşsiz bir şans ki havasından  güneşine, toprağından denizine  hatta yer altına kadar müthiş zenginliklerle dolu bir ilin yaşayanlarıyız. Tabi ki bu zenginliklerin yüksek katma değere sahip olabilmesi, yüksek değerli ürünler haline getirilebilmesi gerekmektedir.
Ter  akıtan üreticilerimizin, sermeye sahibi iş  insanlarımızın yeni teknolojileri,bilimsel medotları daha çok kullanarak bir yerde mektepliliği ve alaylılığı buluşturarak  daha yüksek verim ,daha çok üretim ve çok daha fazla kazanç yollarını sürekli zorlamalıyız.
Her zaman her alanda  iddiamız olmalı.Dünyanın en kaliteli zeytin ve zeytinyağını üretme iddiamız da olmalı .
Valiliğimiz üniversitemiz ve yerel yönetimlerimizle işbirliğinde yaptığımız çalışmalar daha çok kazanç elde etmemizi sağlayacak.
Bugün yıllardır süregelen ,meşakkatli çalışmaların  yavaş yavaş meyvelerini toplamaya başladığımız zamanları yaşıyoruz.
İlimiz zeytinyağının ,”Avrupa Birliği Coğrafi İşaretli”  almasıyla zeytinyağına katacağı marka değeri ,inanın bütün dünya tanınırlığına ve tercih edilirliğine  hız kazandıracaktır.
Tüm bu çalışmalarımız çok emek isteyen işler olsada yeterli değildir. 
Bu kadar eşsiz değere sahip olan biz muğla lılar
daha çalışkan olmaya ve daha çok üretmeye gayret etmeliyiz .
Bu üretimi gerçekleştiren ,ödül alan veya almayan  tüm katılımcılara harcadıkları  emek için  teşekkürlerimi sunuyorum