FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 25-05-2021 17:25   Güncelleme : 25-05-2021 17:25

Konuşulan ihaleyi As Marin kazandı

Konuşulan ihaleyi As Marin kazandı

Konuşulan ihaleyi As Marin kazandı

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ihaleye açılan Karagözleriçi C Tipi Mesire Yeri ihalesini, Fethiye’de bulunan As Marin isimli şirketin kazandığı öğrenildi.

Fethiye’de yıllarca akaryakıt boşaltma istasyonu olarak kullanılan, daha sonra atıl durumda bırakılan Orman Genel Müdürlüğü’ne ait; Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü, Karagözleriçi C Tipi Mesire Yerine dönüştürülen 19 bin metrekarelik alanın ihalesi Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleştirildi. Fethiye Körfezi manzarasına sahip alan içerisinde, eski ve yıkılmak üzere olan binalar da yer alıyor.

17 firmanın katıldığı ihalede, Karagözler Mahallesi’de bulunan Karagözleriçi C Tipi Mesire Yeri, yıllık 370 bin TL muhammen bedel ile ihaleye çıkartıldığı kaydedildi. 3 firmanın eksik evrakı nedeniyle ihaleye katılamadığı belirtildi. Tersanenin az ilerisindeki, eski akaryakıt boşaltma istasyonu olarak kullanılan alan; Karagözleriçi C Tipi Mesire Yeri olarak belirlenmişti.

Mesire alanı ihalesine Ecetaş, Ekin Kuruca Danışmanlık, Alesta, Vivedi Restoran, Doğa Turizm, JFM Restoran, Fethiye Belediyesi, Botanik Mühendislik, Simol Gayrimenkul, Mavi Vatan Denizcilik, MES Şirketi, CNS Danışmanlık, Oto Stor A.Ş, AS Marin’in katıldığı ifade edildi. İhalenin açık arttırma bölümünde yıllık 2 milyon 850 bin TL bedel ile arttırmaya giden AS Marin Yöneticisi Aykut Sidekli ihaleyi kazandı.