GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2021 15:31   Güncelleme : 04-10-2021 15:31

Kısacık, Badminton Federasyonu Başkan adaylığını resmen açıkladı

Badminton camiasının sevilen ismi Hayati Kısacık, 2021 Badminton Federasyon seçimleri için Türkiye Badminton Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını geçtiğimiz hafta resmi olarak açıkladı.

Kısacık, Badminton Federasyonu Başkan adaylığını resmen açıkladıBadminton camiasının sevilen ismi Hayati Kısacık, 2021 Badminton Federasyon seçimleri için Türkiye Badminton Federasyonu Başkanlığı'na adaylığını geçtiğimiz hafta resmi olarak açıkladı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Hayati Kısacık, “Değerli Badminton ailem, 27 yıldır içerisinde bulunduğum Badmintona tüm kulüplerimiz, sporcularımız, antrenörlerimiz ve hakemlerimizle birlikte, ötekileştirmeyen, eşitlikçi, ortak akıl ile hareket eden kırmak fiilini sadece rekorda kullanan bir anlayışla ve sizlerin destekleri ile Federasyon Başkanı olarak hizmet etmek üzere 2021 Badminton Federasyon Seçimlerinde bende adayım” şeklinde ifadeler kullandı.


HAYATİ KISACIK KİMDİR?
Hayati Kısacık, 6 Haziran 1973 tarihinde Çorum’un Kargı ilçesinde doğdu. 1989 yılında Kargı Lisesini bitiren Kısacık, 2001 yılında Ülkemizin Sayılı üniversitelerinden olan Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu bölümünü bitirdi. Bir spor adamı olan Hayati Kısacık Sporun her alanında aktif olarak rol oynadı. Bu kapsamda Kısacığın; 3. Kademe Badminton, 2. Kademe Güreş,1. Kademe Basketbol ve 1. Kademe Squash hakemi ve Antrenörlük belgeleri bulunuyor.

 

2001 - 2009 yılları arasında Beden Eğitimi Öğretmenliği,

2009 - 2013 yılları arasında Türkiye Badminton Federasyonunda Badminton Antrenörlüğü,

2013 - 2014 yılları arasında Sincan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü,

2014 - 2018 yılları arasında Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini ifa etti.
 

2018-2020 yılları arasında Türkiye Badminton Federasyonu Genel Sekreteri görevini yürüttükten sonra 2020 yılı itibarı ile de Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Etkinlikleri Daire Başkanlığında Şube Müdürlüğü (Genel Sekreter) görevini yürütmektedir.
 

Kamu görevlerinin yanı sıra; Badminton Federasyonu Genel Koordinatörlüğü, Badminton Federasyonu Teknik Kurul Başkanlığı, Badminton Federasyonu Eğitim Kurulu Üyeliği, Badminton Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Badminton Federasyonu Başkan Vekilliği görevlerini de yürütmüştür. Badminton branşında Veteranlar kategorisinde hala sporcu olarak mücadele eden Hayati Kısacık, evli ve iki çocuk babasıdır.