FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 16-10-2020 17:27   Güncelleme : 16-10-2020 17:27

Kaymakam Fırat "Maske ve Mesafe Kurallarına Uymak Zorundayız"

Türkiye’nin 81 il valiliklerine İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge kapsamında denetimler tüm hızıyla devam ediyor. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat maske, sosyal mesafe ve temizlik denetlemelerinde bulundu.

Kaymakam Fırat

Fethiye Cuma pazarında gerçekleşen denetimlere Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Fethiye Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ruhsar Doyuk, Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdür vekili Fahri Alaşan ve görevliler katıldı.

Fethiye Cuma pazarında esnaf ve halk ile biraraya gelen Kaymakam Fırat herkesin kurallara uyması gerektiğini vurguladı. Türkiye’de eş zamanlı denetimler yaparak amaçlarının farkındalık yaratmak olduğunu ifade eden Fırat, “Hep birlikte virüse karşı mücadele ediyoruz. Maske ve mesafe kurallarına uyup gevşeklik göstermediğimiz sürece bu süreçten başarıyla çıkacağımıza inanıyorum dedi.

Maske takmanın önemine vurgu yapan Kaymakam Fırat, “ Maske takmayı alışkanlık haline getirmemiz gerekiyor. Her ne olursa olsun evimizden dışarıya çıktığımız andan itibaren maskemizi takmalı ve mesafemizi koruyarak hareket etmeliyiz. Zorlu bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde hepimiz üzerimize düşen görevi sonuna kadar yerine getirmeliyiz.” İfadelerini kullandı.