GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-11-2021 15:21   Güncelleme : 16-11-2021 15:21

Kayhan, “MUSKİ’yi, Bodrum Belediyesi’ni  ve DSİ’yi göreve davet ediyoruz”

Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, Bodrum'da sürekli yaşanan su kesintileri ve su kaçaklarına çok geç müdahale edilmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Kayhan, “MUSKİ’yi, Bodrum Belediyesi’ni  ve DSİ’yi göreve davet ediyoruz”

 

 

Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan, Bodrum'da sürekli yaşanan su kesintileri ve su kaçaklarına çok geç müdahale edilmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

 

Yazılı açıklamada şu ifadelere yer veriliyor;

Bodrum’un sorunları konusunda hassasiyetini, ortaya koyduğu duruşuyla Bodrumlu lehine takip eden Bodrum Güçbirliği Derneğimiz, su sorununa çözüm bulunması konusunda yetersiz kalan kurumları takip ederek uyarmaya devam ediyor.

 

Çok sık yaşanan su kesintileriyle ilgili yetkililerden çözüm bulamayan ve çaresiz kalan vatandaşlarımız, derneğimize ulaşarak konunun muhataplarıyla ilgili yoğun şikâyette bulunup, çare bulunmasına yardımcı olmamız konusunda yardım talep ediyor.

 

Günlerce su kesintisi yaşayan Bodrumlular, konuyu MUSKİ ve Bodrum Belediyesi’ne defalarca iletmesine rağmen ne bir geri dönüş alabildiklerini ne de sorunlarının çözüldüğünü belirtiyorlar.

 

Su kesintilerinin yanı sıra, bir de Bodrum Yarımadası’nın birçok noktasında meydana gelen su patlakları yüzünden tonlarca su boşa akmaktadır. Aynı zamanda bu arızalar Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bildirilmesine rağmen MUSKİ, gerekli müdahaleyi günlerce gecikerek yapmaktadır.

 

Durumu sosyal medya gruplarından paylaşan vatandaşlarımız da bu duyarsızlığa isyan etmekte ve günlerce ilgilenilmeyen arıza yüzünden tonlarca suyun boşa aktığını paylaşarak, seslerini sosyal medya aracılığıyla duyurmaya çalıştıklarını ifade etmektedirler.

 

Vatandaşlarımız ayrıca Bodrum Belediyesi’ni de arızalarla ilgili aradıklarında “bizim yetkimiz yok” cevabını aldıklarını iddia etmektedirler. Su konusunda bu kadar duyarsız davranılmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Yaşamak için en değerli kaynağımız olan suyumuza sahip çıkmalıyız. Bodrum Yarımadası’nın su sorununun bir an önce çözülmesini, bu konuda siyasetin bir tarafa bırakılmasını, DSİ, MUSKİ ve Bodrum Belediyesi’nin bir an önce sorunun çözümü ile ilgili ortak çalışma yürütmesini bekliyoruz. Zira yetki senin, benim yetkim yok gibi siyaset kokan bahanelere rağmen mağdur olanın yüzbinlerce Bodrumlu olduğunun hiç unutulmaması gerektiğinin altını ısrarla çiziyoruz! Ülke olarak bir damla suyu boşa harcayamayız.”