GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 14:58   Güncelleme : 30-08-2021 14:58

Kaya, “30 Ağustos birçok ulusa örnek olmuştur”

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, 99. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Kaya, “30 Ağustos birçok ulusa örnek olmuştur”

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, 99. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya yaptığı yazılı açıklamada, “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde aziz ve kahraman Türk Ordusunun 26 Ağustos 1922’de başlattığı Büyük Taarruz, Büyük Zafer ile sonuçlanmış, Cumhuriyetimizin sarsılmaz temelleri bu zafer ile atılmıştır. 1071 Malazgirt Zaferi ile Türk yurdu olan Anadolu’nun ilelebet Türk toprağı kalacağının kanıtı olan 30 Ağustos Zaferi ile şanlı milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığından ödün vermemek için gerektiğinde topyekûn bir mücadeleye girerek vatanını müdafaa edeceğini tüm dünyaya göstermiş, bu mücadele ile birçok ulusa bağımsızlık yolunda örnek teşkil etmiştir” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Kaya, “Eğitim camiasının neferleri olarakgörevimizbüyük bedeller ödenerekyazılmış bu eşsiz mücadele destanına sahip çıkan, Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında Cumhuriyet’ine bağlı, milli ve manevi değerlerini benimsemiş yeni nesiller yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk İstiklal Mücadelesinin altın zaferle taçlandığı 30 Ağustos’un 99. yıldönümünde, başta bu şanlı zaferi bize armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Milli Mücadelenin tüm kahramanlarını, tüm aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı en içten duygularla kutluyorum” dedi.