KAVAKLIDERE
Giriş Tarihi : 19-10-2020 19:35   Güncelleme : 19-10-2020 19:49

Kavaklıdere Kaymakamı Muhtarlar Günü Programına Katıldı

Kavaklıdere Kaymakamı  Muhtarlar Günü Programına Katıldı

Kavaklıdere  Kaymakamı Didem DİNÇ ÖZAY "19 Ekim Muhtarlar Günü" kutlama programına katıldı.
 

İlçemizde 19 Ekim Muhtarlar Günü için kutlama programı düzenlendi, programa Kaymakam Didem DİNÇ ÖZAY, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet DEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Hakan ARDA, Kavaklıdere Emniyet Amiri Melih Veli TAYLAN, Daire Amirleri ve Muhtarlar katıldı.

Kaymakam Didem DİNÇ ÖZAY, mesajında, ilçede görev yapan tüm muhtarların gününü kutlayarak çalışmalarında kolaylık ve başarı diledi.

Vatandaşlar ile devlet arasında köprü vazifesi gören muhtarların kamu hizmetinin mahallelere ulaştırılmasında önemli rol oynadığını belirten Kaymakam Didem DİNÇ ÖZAY, mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

''Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Bu duygu düşünceyle mahalle ve köy muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü en kalbi duygularımla kutlarım.'' Dedi