ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 17-09-2021 12:57   Güncelleme : 17-09-2021 12:57

Kaş’ta silahlı örgüt operasyonu: 5 tutuklama

Kaş ilçesinde geçen yıl bir iş adamının yaralanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 5 şüpheli yakalandı.

Kaş’ta silahlı örgüt operasyonu: 5 tutuklama

Kaş ilçesinde geçen yıl bir iş adamının yaralanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 5 şüpheli yakalandı. 5 şüpheli, işlemlerinin ardından silahlı suç örgütü kurmak ve kasten öldürmeye teşebbüs suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kaş Cumhuriyet Savcılığınca Antalya  İl Jandarma  Komutanlığı  ile birlikte başlatılan operasyonda silahlı çete örgütü çökertildi. Kaş Cumhuriyet Savcısı Duran Turgut Borcaktepe koordinasyonunda; geçen yıl Ağustos ayında Kalkan Mahallesi'nde yaşayan iş adamı İ.B.'nin yaralanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında silahlı suç örgütü kurmak ve kasten öldürmeye teşebbüs suçlarından aranan 10 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve Kaş İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışma sonucu şüphelilerden 5’i, önceki gün evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. E.T., A.Y., E.S., E.Ç., E.D., işlemlerinin ardından tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Şüpheliler, silahlı suç örgütü kurmak ve kasten öldürmeye teşebbüs suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Kaynak: Kınık Haber Ajansı