GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 14:11   Güncelleme : 10-11-2021 14:11

KASIMPATILAR İÇİN KUYRUĞA GİRDİLER

10 Kasım, çiçekçilerin yüzünü güldürdü. Çiçekçi dükkanları, Kasımpatı çiçeği için kuyruğa giren öğrenci ve velilerin akınına uğradı.

KASIMPATILAR İÇİN KUYRUĞA GİRDİLER

 

10 Kasım, çiçekçilerin yüzünü güldürdü. Çiçekçi dükkanları, Kasımpatı çiçeği için kuyruğa giren öğrenci ve velilerin akınına uğradı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da; Fethiye’de öğrenciler, ellerinde Kasımpatı çiçekleriyle Ata’mızı andı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. Yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de Atamız, resmi törenler ve okullardaki anma etkinlikleriyle anıldı. Etkinlik için öğrencilerden Kasımpatı çiçeğiyle okula gelmeleri istenince çiçekçi dükkanlarında yoğunluk yaşandı. Öğrenciler ve veliler, Kasımpatı çiçeği alabilmek için çiçekçi dükkanlarının önünde kuyruk oluşturdu. İnönü Bulvarı üzerinde hizmet veren Sude Çiçekçilik de, müşterilerine sabah saatlerinden itibaren Kasımpatı çiçeği yetiştirmeye çalıştı. Sude Çiçekçilik sahibi Hamza Özden, “Öğrencilerimiz ve velilerimiz, okullardaki anma etkinliklerine ellerinde Kasımpatı çiçeğiyle gitmek için sabah saatlerinden itibaren dükkanımıza akın ettiler” dedi.

 

İş yeri sahibi Hamza Özden “Her 10 Kasım da olduğu gibi bugün de sabah saatlerinden itibaren Atamızı Kasımpatılarla anmak isteyen öğrenciler ve velilerimiz dükkanımıza akın ettiler. 10 Kasım için hazırlık yapan veliler ve öğrenciler siparişlerini 1 hafta öncesinden vermeye başladılar. Bu sabah tam bir yoğunluk yaşadık. Biliyorsunuz hem Atamızı Kasım ayında kaybettiğimiz için hem de Atamızın en sevdiği çiçek olduğu için O’nu Kasımpatılarla anıyoruz. O yüzden bu çiçek, yine bu sene yok sattı. Sude Çiçekçilik olarak Atamızı bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad olsun” diye konuştu.