GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2022 14:07   Güncelleme : 22-01-2022 14:07

Karda Diyaliz Hastalarına Belediye Yardımı

Çameli İlçesinde Gece  başlayan kar yağışı  kırsal mahallelerdeki diyaliz hastaları Belediye imkânlarıyla hastaneye ulaştırıldı.

Karda Diyaliz Hastalarına Belediye Yardımı

 

 

Çameli İlçesinde Gece  başlayan kar yağışı  kırsal mahallelerdeki diyaliz hastaları Belediye imkânlarıyla hastaneye ulaştırıldı.

 

Çameli Belediyesi Başkanlığında, Karla mücadele ekibi ana arterler başta olmak üzere kırsal mahallelerde ulaşıma kapalı yolların açılması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yumrutaş Akpınar, Sarıkavak, Yeni Mahalle, Emecik ,Kızılyaka ve mahalellerinde hastaneye ulaşamayan vatandaşlar için Çameli Belediyesi ekipleri devreye girdi. Çameli Belediyesi ekipleri haftanın 3 günü diyalize girmek zorunda olan hastaları evlerinden alıp,Şehir merkezindeki bekleyen diyaliz servis aracına ulaştırdı. Kar yağışı nedeniyle yolların kapanmasının ardından, hasta servisi vatandaşları almaya gidemeyince devreye Çameli Belediyesi ekipleri devreye girdi

 

BAŞKAN ARSLAN ; “ÖNCELİĞİMİZ HASTA, CENAZE VE ÖĞRENCİ SERVİSLERİ OLACAK”

 

Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN;ilçemizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşanmaması için karla mücadele çalışmalarında Belediye ve Büyükşehir Ekiplerinin yoğun bir şekilde çalışmaktadır.Öncelikli olarak Sağlık Kurumları ve Hastane güzergahındaki yollarımızı açıyoruz diyaliz merkezine gitmek isteyen servis aracı kar nedeniyle ilerleyemeyince Belediyemizin aracıyla hastaları evden alarak servis aracına yetiştirdik dedi. Tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı bölgemizde de etkili olmaktadır. Ekiplerimiz 24 saat yol açma çalışmaları sürdürüyor.  .

 

Diyaliz Hastaları Sağolasın Belediye Başkanımız Cengiz ARSLAN ve personelinden. Belediye çalışanları bizi evlerimizden alıp diyaliz servis aracına yetiştirdi dedi kendilerine teşekkür ediyoruz dediler