FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 03-07-2021 21:08   Güncelleme : 05-07-2021 12:34

Karate Federasyonu Başkan Adayından Çarpıcı Açıklamalar

Habeş, “İşi ehline teslim etmeliyiz”

Karate Federasyonu Başkan Adayından  Çarpıcı Açıklamalar

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Fatih Dereli’nin hazırlayıp sunduğu Spor Ajandası programının bu haftaki konuğu Türkiye Karate Federasyonu Başkan Adayı Ömer Habeş oldu. Sporculuğu döneminde Avrupa Şampiyonluğu ve dünya dereceleri bulunan Habeş, adaylık süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Şampiyonalarda elde ettiği başarılardan, Fethiye’deki spor camiasına bakış açısına kadar geniş yelpazede düşüncelerini aktaran Türkiye Karate Federasyonu Başkan Adayı Ömer Habeş, karate dışından başkan adayı bir ismin olduğunu belirterek; işin ehline teslim edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye Karate Federasyonu Başkan Adayı Ömer Habeş, “Fethiye, Muğla ve bölgemizde sportif anlamda önemli başarılar kaydediliyor. Muğla genelinde Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ömer İlman, Fethiye’de de Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Harun Reşit Yiğit gayretli bir çalışma içerisindeler. Devletimiz de spor alanında birçok yatırım ve projeyi hayata geçirdi. Geriye işadamlarımızdan ve diğer ilgililerden gençlerimizi desteklemek kalıyor. Fethiyespor, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ve Fethiye Bahçeşehir Koleji kadın voleybol takımımızın maçlarını elimden geldiğince takip ettim. Basketbolda oyuncularımız ve teknik heyetimiz özverili bir çalışma içerisinde oldu. Son maça kadar ellerinden gelenin en iyisini yaptılar” dedi.

Adaylığı hakkında bilgiler aktaran Habeş, “İlk adaylığımı açıkladığımda, arkadaşlarım ve tanıyanlar büyük sevinç yaşadı. Birlikte başaracağız sloganı ve sevdamız karate ilkesiyle yola çıktık. Sorumluluk almaya ve elimizi taşın altına koymaya hazırız. Tokyo Olimpiyatları’nın ardından Eylül veya Ekim aylarında kongrenin yapılması planlanıyor. Ben karatenin içinden geliyorum. Tatemide çok zorlu mücadeleler verdim. Elde ettiğim başarıları kolay kazanmadım. Tatemi demek er meydanı demektir. Kovid-19 nedeniyle Karate Federasyonu Başkanımız Esat Delihasan aramızdan ayrıldı. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ülkemizde karatenin her zaman ileri seviyelere çıkabilmesi adına büyük emekler verdi. Rahmetli de karatenin mutfağından geliyordu. Branşımızı yakından tanıyorum. Mevcut birçok sorunun çözümü için ekibimle birlikte özverili bir çalışma içerisinde olacağız. Bunun için icraatlarımız hazır. Fakat bir de şöyle bir durum var... Karate dışından bir aday bulunuyor. Bu spor dalını ne kadar tanıyor, sorunları nedir? Eğer yanlış giden bir durum varsa buna nasıl müdahale edecek? İşi ehline teslim etmeliyiz” diye konuştu.

Türkiye genelinde toplantılar ve programlar ile icraatlarını anlattığını kaydeden Türkiye Karate Federasyonu Başkan Adayı Ömer Habeş, “Şu anda çok güzel bir hava yakaladık. Camiamızdan çok güzel bir teveccüh var. Federasyon başkanı olmam halinde, yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte geleceğe yönelik çok ciddi adımlar atacağız. Bu yıl birçok ülkenin yapamadığını gerçekleştirdik. Karate branşındaki 8 kotanın 7’sini kazandık. Başarılı bir sporcumuz son anda kaybetti. Tüm sporcularımıza başarılı sonuçlarla döneceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.