FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 31-05-2021 15:06   Güncelleme : 31-05-2021 15:06

Kaldırım genişledi yol daraldı vatandaşlar isyan ediyor

Kaldırım genişledi yol daraldı vatandaşlar isyan ediyor

Kaldırım genişledi yol daraldı vatandaşlar isyan ediyor

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye’nin Taşyaka Mahallesi Baha Şıkman Caddesi üzerindeki altyapı çalışmaları son aşamaya geldi. Aylardır çevredeki esnaflar, vatandaşlar ve sürücüler büyük sıkıntı yaşarken; bu kez ortaya çıkan manzara herkesi hayrete düşürdü...

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ana arter üzerinde üstyapı çalışmalarına başladı ama bu kez de kaldırımlar genişlerken; yol daraldı. Yılın her döneminde Taşyaka Mahallesi Baha Şıkman Caddesi üzerinde trafiğin yoğunluğuna dikkat çeken vatandaşlar, bölgedeki bu uygulamanın yanlış olduğunu dile getirdiler. Özellikle turizm sezonunda caddeden geçen araç sayısındaki artışın göz önünde bulundurulmaması, çevre sakinlerinin eleştirisine neden oldu. Dünyanın gözde turizm merkezi olan Ölüdeniz’e ulaşım sağlayan yolda yapılan yanlış çalışmanın, trafik sıkışmasına neden olacağı vurgulandı.

 

Aylardan bu yana Taşyaka ve civarındaki çalışmaların ne zaman tamamlanacağı, vatandaşlar tarafından merak konusu olmuştu. Fakat bu kez çalışmalar son aşamaya gelirken, Fethiye’nin ana arterlerinden birisi olan Baha Şıkman Caddesi’nde trafik nasıl ilerleyecek? Kaldırımların geniş, yolun ise dar olarak planlanması, vatandaşları ve sürücüleri kara kara düşündürüyor. Konuyla ilgili olarak görüşlerini açıklayan çevre sakinleri, yetkililerden bu konuya bir çözüm bulması talebinde bulundular.

Çevre sakinleri, hem Ölüdeniz’e hem de Fethiye’nin nüfus yoğunluğu fazla olan mahallelerinden birisi olan Taşyaka’ya ulaşım sağlayan yolun biraz daha geniş olması gerektiğini dile getirdiler. Vatandaşlar, “Baha Şıkman Caddesi ve çevremizde aylardan bu yana altyapı çalışması devam ediyor. Bu çalışmaların ne zaman biteceği konusunda bir fikrimiz yok. Öte yandan Fethiye’nin ana arterlerinden birisi olan caddemizde yolların dar, kaldırımların geniş olduğunu görüyoruz. Yolların dar olması, burada trafiği olumsuz etkileyecektir. Yılın her dönemi yoğun bir trafik akışına sahip. Özellikle turizm sezonunda Ölüdeniz’e buradan ulaşım sağlanıyor. Yetkililerin bu konuda bir çözüm bulmasını talep ediyoruz” dediler.