MARMARİS
Giriş Tarihi : 30-03-2021 19:08   Güncelleme : 30-03-2021 19:08

Kadem Mete Marmaris Devlet Hastanesi Şantiyesini Ziyaret Etti

Kadem Mete Marmaris Devlet Hastanesi Şantiyesini Ziyaret Etti

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris  İlçe Başkanı Ceyhun Gökmen, İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer, Marmaris Devlet Hastanesi Baş Hekimi Op.Dr. Ahmet Mutlu Arıcı, ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte , Beldibinde Orman Bakanlığından yeri tahsis edildikten sonra inşaatına başlanan yeni Devlet Hastanesi şantiyesinde incelemelerde bulundular.

İncelemeler sırasında İl yürütme kurulu üyesi Ethem Yiğit ve il yönetim kurulu üyesi Osman Ülgen, İlçe Siyasi ve Hukuki İşleri Başkanı Mehmet Ayhan, İlçe Teşkilat Başkanı Anıl Berk, İlçe Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Osman Ekinci İlçe Sosyal Politikalar Başkanı Cavidan Öner eşlik etti.

Şantiye alanında yetkililerden bilgi alan İl Başkanı Kadem Mete, “Hastanenin yatırım projesine alınmasının 2020 yılında olduğunu belirterek, “2020 yılında tedbirler dolayısıyla yüzde 70’i tamamlanmamış hiçbir projeye kaynak aktarılmaması kararı vardı. Ancak bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın da zaman zaman Marmaris’te istirahat etmesi sebebiyle burayı ayrıcalıklı tutma kararı alındı. 2020 yılı yatırımına alınmıştı. Yüklenici firma da Orman Bakanlığınla yapılan protokol gereği önce lojman kısmını tamamladı. Şimdi de hastanemiz ve kreşimizi ve teknik idare binamızın inşaatına başlandı. Oldukça hızlı bir şekilde, inşallah projenin bitme süresinden önce Marmaris’e bu güzel tesisi kazandırmış olacağız. Bugün de burada olayı yerinde görmek için bugün buradayız. Marmaris’imize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Datça Devlet Hastanesinde de çalışıyoruz

Datça Devlet Hastanesini de işlevsel hale getirmek için çalışmalara devam ettiklerini de belirten il başkanımız Kadem Mete, “Orada da bir kısım diyaliz hastamız vardı. Onlar daha önce Marmaris ve civar ilçelere gidiyordur. İnşallah 10-15 gün içerisinde Datça Diyaliz Merkezi de aktif hale getirilecek. Dolayısıyla hastalarımız Marmaris’e gelmek zorunda kalmayacak” dedi.