MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 10-01-2021 13:02   Güncelleme : 10-01-2021 13:02

Kadem Mete Açıklama

Kadem Mete Açıklama

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İl Başkanı Mete mesajında, toplumda meslek ahlak ve bilinci ile hareket eden ve mesleklerini bu anlayış ile sürdürmenin gayretinde olan gazetecilere olan ihtiyacın her geçen gün daha da arttığını vurguladı.

Gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği olumsuzluklardan birinin de doğru ve tarafsız habere ulaşmanın zorluğu olduğunu ifade eden Mete açıklamasında şöyle devam etti .

 

“Demokrasimizin vazgeçilmezi, kamunun vicdanı ve sesi olan, değerli gazetecilerimizin "Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.

Bazen bir savaşın ortasından, bazen bir yangının içinden, bazen bir enkazın altından hem sevinci hem acıyı bizimle paylaşan, bizimle ağlayıp bizimle gülen gazetecilerimizin yüklendikleri sorumluluk elbette kolay bir iş değildir. Üstelik tüm bunları yaparlarken ne zamanın ne de mekânın onlar için hiç bir önemi yoktur.

Özellikle sosyal medyada dönüp dolaşan sayısız yalan ve yanlış haberi ayırt etmenın tek yolu da meslek ahlak ve ilkeleri ile görev yapan gazetecilerimizin varlığı ile mümkün olmaktadır

Demokrasimizin vazgeçilmez bir aktörü olan değerli gazetecilerimize, zorluk ve meşakkatle dolu meslek hayatlarında başarılar diliyorum.

Muğla’mızın basını başta olmak üzere tüm gazetecilerimizin gününü tebrik ediyorum

Sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi bugün vesilesi ile bir kez daha yineliyorum