FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 11-06-2021 14:44   Güncelleme : 11-06-2021 14:44

Kaçak inşaatlar mercek altında

Kaçak inşaatlar mercek altında

Kaçak inşaatlar mercek altında

Fethiye ve çevresinde son günlerde kaçak inşaatlar nedeniyle, vatandaşlar whatsaap ihbar hattımıza birçok fotoğraf ve şikayet gönderiyor. Muğlatürk olarak bu konuya duyarsız kalmıyoruz ve mercek altına alıyoruz. Toplumsal sorumluluğumuz gereğince ilgili kurumların yetkililerini göreve davet ediyoruz ve soruyoruz; “Kaçak inşaatlara neden göz yumuluyor?..”

Fethiye’nin birçok mahallesinde adeta birinci sorun kaçak inşaatlar oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen, hassas koruma alanları içerisinde bile bu tür yapılaşmaların olduğunu bildiren vatandaşlar; denetim mekanizmalarının nasıl bir çalışma içinde olduğunu sorguluyor. Herhangi bir izin ve ruhsat almadan inşaat malzemelerinin nakliyesi ve diğer faaliyetlerin nasıl yürütüldüğü ise merak edilen diğer bir husus...

Faralya, Üzümlü, Nif, Yanıklar, Kayaköy mahalleleri ile Kabak Mevkii ve Şövalye Adası’nda kaçak yapıların olduğuna dikkat çeken vatandaşlar; yetkililerden bu sorunların çözülmesi talebinde bulundular. Muğlatürk olarak konunun takipçisi olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz ve ilgilileri göreve davet ediyoruz.