GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 18:49   Güncelleme : 21-05-2021 18:49

İnan, "İsrail soykırım yapmaktadır"

İnan, "İsrail soykırım yapmaktadır"

İnan,

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, İsrail Başkonsolosluk Konutu'nun önünde 81 İl Gençlik Kolları Başkanları ile birlikte İsrail'i protesto amacıyla basın açıklaması gerçekleştirdi.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan açıklamasında, “Ne yazık ki; küresel kapitalist sistem içinde Yahudi/Siyonist sermayesi ve lobileri, tüm dünyayı esir almış durumdadır. Uluslararası toplumun prangalarından kurtulup tepki göstermesi için daha nasıl bir zulüm yaşanmalıdır? Filistin toprakları tüm dünyanın gözü önünde gaspedilmekte, Filistin halkı yok edilmektedir. Yaşanan zulme sessiz kalınması ise Siyonist İsrail’i daha da cesaretlendirmektedir” dedi.

Açıklamasını sürdüren İnan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçmişte olduğu gibi bugün de Filistin ve Kudüs davasına en çok sahip çıkan liderdir. Ancak bu haklı haykırış bazı çevreler tarafından manipüle edilmeye çalışılmaktadır. Sn. Cumhurbaşkanımız’ın İsrail’e yönelik tepkisini Antisemitizm olarak lanse etmek, en hafif tabiriyle vicdansızlıktır. Ne yazık ki; Cumhurbaşkanımız’ın zulme yönelik tepkisinden İsrailliler kadar rahatsız olan ülke içindeki sözüm ona muhaliflerin ahvali de acınasıdır. Birleşmiş Milletler Zirvesi’nde dünya liderlerinin gözünün içine baka baka “Dünya Beşten Büyüktür” diyen, İsrail’in Filistin işgalini adım adım tüm dünyaya haykıran Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı çocuk ve bebek katili siyonistNetanyahu ile karşılaştırmak basiretsizlik, ferasetsizlik, izansızlık, aymazlık, hadsizlik ve ezikliktir. Filistin Davası’na olan bağlılığı ile tarihe geçecek bir lidere çirkince saldırmak, ne siyasi ahlaka ne de insanlığa sığar!”

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan sözlerini şöyle tamamladı;

“Bazı kulaklar sağır, gözler kör ve kalpler katılaşmış olsa da Sn. Cumhurbaşkanımız’ın Filistin için vermiş olduğu mücadele ortadadır. Vaktiyle ‘Kudüs işgal altındayken ben nasıl gülebilirim ki’ diyen Selahaddin Eyyübi’nin hassasiyetini bugün ‘Çocuklar öldürülürken değil, uyurken sessiz olunur’ çağrısıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sürdürmektedir. Sayın. Cumhurbaşkanımız, işgalci İsrail’in terör eylemleri başladığı ilk andan itibaren, kanlı saldırıların durdurulması, uluslararası camianın güçlü bir tepki vermesi için yoğun bir diplomasi trafiği yürütmüştür. Sn. Cumhurbaşkanımız bu süreçte 19 ülkenin devlet ve hükümet başkanıyla telefon görüşmesi gerçekleştirmiş, acımasızca çocukları katleden İsrail terörüne karşı Türkiye’nin her zaman Filistinli kardeşlerinin yanında duracağını ve Kudüs’ün izzetini korumaya devam edeceğini vurgulamıştır. Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımız’ın bu girişimleri neticesinde terör devleti İsrail ateşkes ilan etmiştir. Umudumuz, ümidimiz ve beklentimiz; ateşkesin kalıcı olması yönündedir. Daha önce olduğu gibi terör devleti İsrail’in bu ateşkesi, kendisini toparlamak için fırsata çevirmesine izin verilmemelidir. Kudüs gibi hem Müslümanların, hem Hıristiyanların, hem de Musevilerin kutsal mekanlarını bünyesinde barındıran bir şehri fütursuzca yağmalamaya kalkan terör devletine, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği gibi uluslararası örgütler ve dünya barışının teminatı olduğunu iddia eden devletler başta olmak üzere tüm uluslararası camia dur demelidir.”