FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 29-04-2022 18:22

İlçe başkanlığına Kandönmez seçildi

Demokrat Parti Fethiye İlçe Teşkilatı olağan kongresi, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Mevcut başkan Osman Buğdaycı ve ilçe başkan adayı Osman Kandönmez’in yarıştığı genel kurulda; ilçe başkanlığına 49 oy alan Osman Kandönmez seçildi.

İlçe başkanlığına Kandönmez seçildi

 

 

Demokrat Parti Fethiye İlçe Teşkilatı olağan kongresi, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Mevcut başkan Osman Buğdaycı ve ilçe başkan adayı Osman Kandönmez’in yarıştığı genel kurulda; ilçe başkanlığına 49 oy alan Osman Kandönmez seçildi.

Kristal Cafe’de gerçekleşen seçimlere Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, Muğla İl Başkanı İsmet Köse, Muğla İl Başkan Adayı Erdal Eroğlu, Demokrat Parti ilçe başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ile partililer katıldı. Kongrede mevcut İlçe Başkanı Osman Buğdaycı ve İlçe Başkan Adayı Osman Kandönmez başkanlık için yarıştı.

 

Genel kurulda ilk olarak divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Serhat Emanet getirilirken; Atınç Koylu başkan yardımcılığına seçildi. Dalaman İlçe Başkanı Mükerrem Demirkıran, Ortaca İlçe Başkanı Hayrettin Tuncer ve Seydikemer İlçe Başkanı Rasih Yılmaz katip üye olarak belirlendi. Daha sonra saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi.

 

Faaliyet raporu İlçe Başkanı Osman Buğdaycı, hesap raporu da Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Konakçı tarafından okundu. Raporların ibra edilmesinin ardından konuşmalara geçildi. İlk olarak konuşan Demokrat Parti Fethiye İlçe Başkanı Osman Buğdaycı, “Çok kıymetli Genel Başkanımızın üstün faaliyetleriyle hareketlenen partimize, yeni üyeler kazandırdık. Yükselişe geçen partimizin Türkiye siyasetinde, çok önemli paya sahip olacağı günler çok yakındadır” ifadelerini kullandı.

 

Demokrat Parti Fethiye İlçe Başkan Adayı Osman Kandönmez konuşmasında, “Partimiz, çok büyük bir parti. Hedefimiz bu partiyi barıştırmak ve yeniden bir araya getirmek. Ne yapacağımızı biliyoruz. Ne yapmayacağımızı da biliyoruz. Ne yapmayacağız? Kesinlikle bu partiyi ötekileştirmeyeceğiz. Benim idealim herkes bu partide toplanacak, gelene git demeyeceğiz. Ne yapacağımıza gelirsek… Biz parti binasını zemin katta bir yere taşıyacağız. Kadın ve gençlik kollarını en kısa sürede kuracağız” dedi.

 

Siyasi konuşmalar bölümünde söz alan Demokrat Parti Muğla İl Başkan Adayı Erdal Eroğlu, önümüzdeki aylarda ilk kongresinin yapılacağını hatırlatarak; “Partimizi her platformda en iyi şekilde temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.  

 

Konuşmaların ardından oy verme işlemlerine geçildi. Oyların kullanılmasının ardından sayım gerçekleştirildi. Başkan Adayı Osman Ergün Kandönmez 49 oy ile ilçe başkanlığı görevine seçilirken, Osman Buğdaycı 32 oy aldı. Kandönmez başkanlığında Demokrat Parti Fethiye İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı;

Hüsnü Çalış, Rafet Kahraman, Erdoğan Göl, Mustafa Özgür, Osman Özgür Özcan, Fevzi Kuyucak, Nihat Besli, Ali İhsan Şaşmaz, Fatih Güler, Sadık Şimşek, Ertan Toydemir, Konca Eroğlu, Oya Dikiş, Ekrem Yaylalı…