FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 27-12-2021 14:41   Güncelleme : 27-12-2021 14:41

İlçe Başkanı Öztürk, “Mesnetsiz açıklamalara devam ediyorlar”

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet Demir’in açıklamalarına cevap verdi.

İlçe Başkanı Öztürk, “Mesnetsiz açıklamalara devam ediyorlar”

 

 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mehmet Demir’in açıklamalarına cevap verdi.

 

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Ana muhalefet partisi Fethiye ilçe başkanı Mehmet Demir maalesef desteksiz, hadsiz açıklamalarına devam ediyor. Popülist, göstermelik çalışmalar yaparak gündemde kalma hevesinden bir türlü vazgeçemiyor. Geçtiğimiz aylarda bir paket kahveyi malzeme ederek basit bir davranış ile ilçe başkanı olarak beni aklınca tiye almaya çalıştı. Ardından geçtiğimiz haftalarda genel başkan yardımcısının da iştirakiyle partilerine yoğun katılım yalanı ile ortaya çıktılar. İlçe binalarının önünde topladıkları eski partililere şov yapmaya kalktılar. Partisine üye olmadığı halde bazı kişilere rozet taktılar ve maalesef katılımcıların bir kısmı da bu oyuna alet oldular.  Tören esnasında CHP’nin hiçbir yetkilisi basın mensuplarının önünde yapılan üye sayısını ve hangi partiden katıldıklarını açıklamadıkları halde günler sonra yazılı ve görsel basın mensuplarımızın mail hesaplarına AK Parti’den topluca istifa edip CHP’ ye katıldılar asılsız haberi ve resimleri servis etmişlerdi. Bu asılsız haber üzerine; ‘Kirli siyaset yapmayın, dürüst olun, basın mensuplarımızı da bu asılsız haberlerinize alet etmeyin’  açıklaması yapmak zorunda kalmıştık. Bunun üzerine yeniden AK Parti Fethiye İlçe Başkanı olarak bana sataşarak mesnetsiz açıklamalar yapmaya devam ettiler. CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında ‘Belediye operasyonu, bizim belediye başkanımız ve Cumhuriyet Başsavcılığımız ile 8 aydır yürütülen bir olay. Belediye başkanımız da, ben de, Cumhuriyet Başsavcımız da bunu biliyorduk’ açıklamasında bulunmuştu. Bunun üzerine Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP ilçe başkanı Mehmet Demir hakkında soruşturma başlatıldığı ve ifadesinin alınmak üzere savcılığa davet edildiğini basından öğrendik” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren İlçe Başkanı Öztürk, “Ana muhalefet ilçe başkanı partimize ve başkanlarına saldırılarına maalesef devam ediyor. 22 Aralık 2021 Salı günü AK Parti Fethiye İlçe Danışma Toplantımızda Muğla İl Başkanımız Sayın Kadem Mete’nin yapmış olduğu konuşma üzerine bu kez de il başkanımızı hedef aldığını görüyoruz. Ana muhalefet İlçe başkanı Mehmet Demir yaptığı açıklamada ‘CHP iki öküzden birini almış bak birini bırakmış ama siz milletin ahırında öküz bile bırakmadınız’  diyerek yine her zaman olduğu gibi Türkiye’nin geldiği seviye hakkında bilgi sahibi olmadığını ortaya koymuştur. Her seferinde olduğu gibi basit, sıradan, yakışıksız açıklamalar ile gündemde kalmaya çalışmıştır. Uyan sayın başkan uyan… Türkiye çağ atladı. Öküzlerin yerini traktörler aldı. Türkiye dünyanın 5’inci Büyük traktör pazarı. Ülkemizde traktör parkı 2 milyon oldu. Türkiye traktör ihraç ediyor, elektrikli traktörünü yapıyor. Tarımsal mekanizasyonda çok aşamalar kat etti. Desteksiz atma, bilmeden konuşma. Biraz araştır, oku, öğren. AK Parti hükümetleri döneminde tarım sektörüne yönelik istikrarlı devlet desteği devam etti. Tarım sektöründe önemli dönüşüm gerçekleştirildi. 2019 yılı rakamlarına göre Türkiye dünyadaki tarım ekonomisinde 10’uncu sırada yer aldı. Avrupa’da ise 1’inci. 2020 yılında Türkiye Gayrisafi Yurt İçi Hasıla içinde tarımın payı % 6,5 oldu. 2021 yılında toplam istihdamın içindeki tarımın payı %17,4. Destekleme oranlarına baktığımızda “ Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütüne (OECD) göre Türkiye’de 2020 yılında tarıma aktarılan kaynak Tarımsal Yurt İçi Hasılanın %1,61’i.Bu oranla OECD ülkeleri arasında birinciyiz. Tarımsal destek 12,9 milyar TL den 2 kat arttırılarak 2022 yılında 25,8 milyar TL’ye çıkartıldı. Bu dönemde Türkiye’nin büyükbaş hayvan sayısı 18 milyon 158 bin ve bu sayıyla birinci sırada. Büyük baş hayvancılıkta AB ülkeleri arasında ise 17 milyon 790 bin ile Fransa,11 milyon 300 bin ile Almanya,6 milyon 635 bin ile İspanya, 6 milyon 500bin ile İrlanda ve 6 milyon 400 bin ile İtalya izledi. Aynı dönemde Küçükbaş hayvanda Türkiye 54 milyon 112 bin. Bunun 42 milyonu koyun. 12 milyonu keçi. Koyun sayısında AB içinde 15 milyon 500 koyun ile İspanya birinci, keçi sayısında 3 milyon 500 bin ile Yunanistan birinci. Ülkemizin küçükbaş hayvan Yani Türkiye hem büyükbaş, hem de küçükbaşta Avrupa lideri. Ülke genelinde binlerce baraj ve gölet, suyolları yaptık, çiftçimizin hizmetine sunduk. Bunlar yapılanların sadece bir kısmı” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Bir de CHP icraatlarına bakalım. Siz, Muğla ve ilçelerini bir damla suya muhtaç ettiniz. Türkiye’nin en pahalı suyunu Muğla içiyor. Altyapı yatırımlarında Fethiye ve diğer ilçelerde vatandaşları mağdur ettiniz. Toz, toprak içinde bıraktınız. İlçelerimizi sel sularına teslim ettiniz. Muğla merkezde KYK yurduna kanalizasyon bağlantısı bile gerçekleştiremediniz. Ula’da 5 km yolu 3 yıldır bitiremediniz. Muğla’mızın ve Fethiye’mizin hak etmediği olaylar ile anılmasına neden oldunuz. Muğla’mız orman yangınları ile boğuşurken Muğla Büyükşehir Belediyesinin kiraladığı bir helikopter ile şov yaptınız. İstanbul’da temel atmama törenleri yaptınız, metro istasyonlarına toprak doldurdunuz. Yönettiğiniz belediyelerde halk ekmek üretimlerini azalttınız. Muğla’da halk ekmek üretimi bile yapamadınız. Belediyelerinizin yaptığı pandemi hastanesi yalanları ile milletimizi kandırdınız. CHP’nin yönettiği belediyelerde Sayıştay’ın tespit ettiği usulsüzlükler hat safhada. Belediyelerden binlerce işçiyi çıkarıp yerine kimleri aldığınızı tüm dünya biliyor. Milletin gözüne baka baka emperyalistler ve terör destekçileri ile kol kola oldunuz.  Her muhtara bir yazı işleri müdürü vererek istihdamı arttıracağınızı ilan ettiniz. Sivas’ı ülke, Trakya’yı ilçe, Mersin’i Güneydoğunun incisi, Şanlıurfa’yı en çok fındık üreten il yaptınız. Şanlıurfa Büyükşehir belediyesini bize verin çiftçilere bedava elektrik vereceğiz dediniz. Bu vaadinizi gerçekleştirmek için fırsat elinizde. Vatandaşlarımız elinizde olan İstanbul, Ankara, İzmir ve Muğla büyükşehir belediyeleri ile çiftçimize bedava elektrik vermenizi bekliyor. Laf ebesi, gaf ebesi oldunuz. Ülkemize karşı tüm yasadışı örgütler ile birlikte döviz kuru atakları operasyonuna destek verdiniz. Ülkemizi muasır medeniyet seviyesine böyle mi ulaştıracaksınız. Siz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kemiklerini sızlattınız. Şimdi de erken seçim istiyorsunuz. Cumhurbaşkanı adayınızı bulmaya bakın seçim bir buçuk yıl sonra 18 Haziran 2023’de. Milletimiz her daim olduğu gibi hakkettiğiniz cevabı verecektir.”