SİYASET
Giriş Tarihi : 21-09-2021 16:54   Güncelleme : 21-09-2021 16:54

İlçe Başkanı Öztürk 1 yılı değerlendirdi

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı göreve seçilmesinin birinci yıldönümü dolayısıyla bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

İlçe Başkanı Öztürk 1 yılı değerlendirdi

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı göreve seçilmesinin birinci yıldönümü dolayısıyla bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Yemekli olan program Şehit Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya yönetim kurulu Üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları başkanı ile Fethiye’de görev yapan basın mensupları katıldı. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, bu 1 yıllık süreçte teşkilat olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktarıp, ilerleyen süreçte yapılacak olan çalışmaları aktardı. Birlikte yürüdüğü yol arkadaşlarına teşekkür eden Başkan Öztürk, 1. yıl dönümü pastasıyla ve teşekkür konuşmasıyla kapanış yaptı.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk konuşmasında, “Bildiğiniz gibi 2020 yılı Nisan ayında atanmamız gerçekleşti. Bekir Eser başkanımın pandemi sebebiyle sıkıntı yaşamasından dolayı atama oldu ve ben göreve geldim. Yaklaşık 5 ay sonra da kongremizi yaptık. Kongre öncesinde geniş bir listemiz vardı ve yoğun istişarelerimiz oldu. Neticesinde ortaya büyük bir liste çıktı. Listenin içinden 30 yönetim kurulu üyesi, 15 de yedek yönetim kurulu üyesi belirlenmiş oldu ve bu şekilde kongremize gittik. Hayırlısıyla kongremizi o zaman tamamladık. Bu aşamaya gelmemizde İl Başkanımız Sayın Kadem Mete’nin ve vekillerimiz büyük destekleri oldu. Bölge koordinatörümüzle beraber çalıştık ve kongre sürecini atlattıktan ve yönetim kurulunu oluşturduktan sonra yürütme kurulumuzu oluşturduk. 10 tane başkan yardımcımız var ve onlarında yardımcılarını seçmiş olduk. Biz yönetimimiz de kimseyi boşta bırakmadık. Her başkan yardımcısının 2’şer tanede yardımcıları var. Bugün tabi burada buluşurken yetişemeyen arkadaşlarım oldu, birkaç arkadaşımız eksik onun dışında buradayız. Tekrardan geldiğiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Açıklamasını sürdüren İlçe Başkanı Öztürk, “Yönetim kurulunda bulunan üyelerimizle beraber mahallerimize bazı teşkilatlarımızla çalışmalar yaptık. Bazı arkadaşlarımız nöbeti başka arkadaşlara devrettiler. Sandık kurulları, mahalle kurulları, mahalle yönetimleri oluşturuldu. Biz her açıdan hazırız. Tabi bu aşamada az önce de dediğim gibi 100 gün, 365 gün, 550 gün yönetime geldiğimizde ilk hedefimiz 100 gün içinde yeni bir hizmet binasına taşınmaktı. İlk 100 günde bunu başardık bunu başarırken bütün yönetim kurulu üyeleri ve Fethiye’deki gönüllü dostlarımızın iş dünyasının çok büyük destekleri oldu. Tekrardan hepinize bu konuda teşekkür etmek isterim. Bütün Fethiyelilere ayrıca teşekkür etmek isterim. Pandemi şartlarında da hiç durmak bilmedik. Bazen hep birlikte, bazen gruplar halinde bazen de teşkilatlar kendi çalışmalarını yaptılar. Zaman-zaman basın ve tanıtımdan sorumlu başkan yardımcımız kendi grubuyla geçenlerde basında ki arkadaşlarımız ile bir araya geldi. Bazen teşkilatımız başka çalışmalar yaptı. Mahalleyle ilgili çalışmalar yaptı. Bende bir oldukça hem toplantılara katılmaya çalıştım, hem Muğla’da ki toplantılara hem ilçede ki toplantılara katılmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Öztürk, “Geçtiğimiz şu 1 yıl içerisinde pandeminin şartlarını hepimiz yaşadık, gördük. Sıkıntılı günler oldu ama biz hiç durmak bilmedik ve bu arada vatandaşlarımız dertlerini Ankara’ya, Muğla’ya, vekillerimize, il başkanımıza sürekli aktarma durumunda olduk. Toplantılarımızda gündeme getirdiğimiz sorunları çözme noktasında yine bir gelişme oldu. Vekillerimiz zaman zaman geldiler. Muhtarlarımızla toplantı yaptık. Her 2 vekilimizde muhtarlarla ayrı ayrı toplantı yaptı. Teşkilatımızda karar verdiğimiz öncelik sırasında belirlediğimiz kişilerden dediğim gibi önce teşkilatımızı güzel, Fethiye’ye yakışır, bize yakışır bir hale getirmekti” diye konuştu.