GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-08-2021 19:06   Güncelleme : 28-08-2021 19:06

İlçe Başkanı Demir, “Gururluyuz, onurluyuz!”

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

İlçe Başkanı Demir, “Gururluyuz, onurluyuz!”

CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

İlçe Başkanı Demir mesajında, “Büyük Türk milletinin fertleri olarak, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıldönümünü kutluyoruz. 30 Ağustos, ‘her safhasıyla düşünülmüş’ Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin zaferle sonuçlandığı tarihtir. 30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten ‘Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!’ emrini alan kahraman Türk ordusunun, emperyalist güçleri ve yerli işbirlikçilerini hezimete uğrattığı, topuna, makineli tüfeğine, motorlu araçlarına, uçağına güvenen düşmanı süngü hücumuyla denize döktüğü gündür. Bir asır önce ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolasıyla harekete geçen, vatan toprağı için kanıyla, canıyla mücadele eden Türk’ün hür olma iradesine zincir vurulamayacağını, tüm dünya öğrenmiş oldu” dedi.

Açıklamasını sürdüren Demir, “Bu cennet vatan, kolay kurtarılmadı. İnsanüstü çabalar sayesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atıldı. Bu yüzden vatan, toprak ve hudut, bizler için namustur! Dününü bilmeyen, geçmişinden ders almayanlar, geleceği inşa edemez.

Sorumluluğumuzun, yükümüzün farkındayız. Emanet aldığımız Cumhuriyet’e ve kazanımlarına sonsuza dek sahip çıkacağız. Türkiye’mizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma hedefinden bir an olsun vazgeçmeyeceğiz. Taliban’laşmayı engelleyenin, din ve vicdan özgürlüğünün güvencesinin, laiklik ilkesi olduğunu asla unutmayacağız.

Bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü, onurumuzu, geleceğimizi, kısacası her şeyimizi borçlu olduğumuz Büyük Önder Atatürk’ü, Milli Mücadele kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum. Yaşasın 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız! Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti! Yaşasın Mustafa Kemal Paşa!” ifadelerini kullandı.