MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 09-06-2021 15:21   Güncelleme : 09-06-2021 15:21

İl protokolü çevre müfettişi öğrencileri ziyaret etti

İl protokolü çevre müfettişi öğrencileri ziyaret etti

İl protokolü çevre müfettişi öğrencileri ziyaret etti

Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömür Özdil eşliğinde; Çevre Müfettişi Akyaka Cahit Belkıs Güneyman İlk/Ortaokulu öğrencilerini ziyaret ettiler.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Çevre Günü dolayısıyla Pendik Millet Bahçesi'nde düzenlenen Toplu Açılış Töreni'nde, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden canlı bağlantı ile açılışlar gerçekleştirmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüntülü olarak katılım sağladığı programda; İlimizde 37 mavi bayraklı plaj, Seydikmer'de bisiklet yolu, Köyceğiz ve Dalyan'da kesin korunacak ilan edilen 38 alan ile Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi'nin açılışı Ula-Akyaka'da gerçekleştirilmişti. Açılışta, AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ve “Çevre Müfettişi” olarak Akyaka Cahit Belkıs Güneyman İlk/Ortaokulundan öğrenciler yer almıştı.

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında; Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömür Özdil, “Çevre Müfettişi” Akyaka Cahit Belkıs Güneyman  İlk/Ortaokulu öğrencilerini, okullarında ziyaret etti.

 

Öğrencilerle çevre bilinci, çevrenin koruması ve yapılan çalışmalar hakkında sohbet eden Milletvekili Yelda Erol Gökcan, çevreye duyarlılıklarından dolayı öğrencilere teşekkür etti. Ziyaret sonunda öğrencilere milli takım forması, tablet ve hediyeler verildi.