FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 02-07-2021 17:52   Güncelleme : 02-07-2021 18:40

İl Başkanı Mete, Fethiye’de incelemelerde bulundu

İl Başkanı Mete, Fethiye’de incelemelerde bulundu

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Fethiye programı kapsamında Fethiye Mehmet Akif Ersoy Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu, Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Babadağ teleferik projesinde incelemelerde bulundu.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ilk olarak beraberinde AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte geçici kabulü yapılan 24 derslikli Fethiye Mehmet Akif Ersoy Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti. İl Başkanı Mete, okulun durumu hakkında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Şentürk ve Okul Müdürü Mehmet Ali Asar’dan bilgi aldı.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ve beraberindeki heyet daha sonra 15 Şubat 2021 tarihi itibariyle yeni binasında eğitim öğretime başlayan Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemele gerçekleştirdi. 24 derslik ve 3 atölyeden oluşan okul hakkında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Şentürk ve Okul Müdürü Ramazan Kuşcu, İl Başkanı Mete’ye bilgiler aktardı.

Ziyaretlerin ardından açıklamada bulunan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “AK Parti İl Başkanımız Kadem Mete ve beraberindeki heyet; birlikte geçici kabulü yapılan Fethiye Mehmet Akif Ersoy Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu ile 15 Şubat 2021 tarihi itibariyle yeni binasında eğitim öğretime başlayan Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulunduk. Mehmet Akif Ersoy Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu inşaatı tamamlandı. Umarım önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde hizmete başlayacak. Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de tüm kamuoyunun bildiği gibi merkezdeki yerinden buraya Değirmenbaşı Okullar Bölgesi’ne taşındı. Gayet hoş ve güzel bir okul olmuş. Bu anlamda okullardaki ihtiyaçları öğrenmek ve yerinde incelemek adına bu incelemeler çok anlamlı oldu” dedi.

AK Parti olarak Muğla genelinde eğitime büyük önem verdiklerinin altını çizen AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Fethiye’mizde yapılmış, hizmete girmiş veya bu yıl hizmete girecek olan okullarımızı geziyoruz. İlk olarak Mehmet Akif Ersoy Hafızlık Proje İmam Hatip Ortaokulu’nu gezdik. Proje okulu yani sınav ile öğrenci alan bir yer. Daha sonra Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettik. Bu bina aslında daha önceden yapıldı. Fethiye’de mevcut binadan, bu yeni yapılan binaya taşınmak üzere epey gayret sarf edildi. Bir takım insanlar bu binaya taşınmayı engellemek için çok çaba harcadılar. Şu anda okulumuzun ufak tefek eksiklikleri var. Bu eksiklikleri yerinde görme şansımız oldu. İnşallah önümüzdeki dönemde yani Eylül ayında tüm eksikliklerini gidermiş bir şekilde yeni öğretim yılında da hizmete devam edecek. Öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde ifadeler kullandı.

Açıklamasını sürdüren İl Başkanı Mete, “Toplumumuzda gençlerimize ve tüm yaşayanlarımıza verebileceğimiz en önemli ve kutsal hizmetlerden birincisi ve en önde geleni eğitim ve sağlık diyebiliriz. Bu iki konuda da Muğla ilimizde gerçekten son dönemlerde hem yenilenen hastaneler görüyorsunuz adeta 13 tane ilçenin neredeyse tamamında ya yeni bir hastane yapıyoruz ya da mevcut hastaneyi iyileştiriyoruz. Okullarda aynı şekilde yeni yeni yapıyoruz hizmete açıyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Allah gençlerimize zihin açıklığı versin. Biz böyle sağlık sıhhat içerisinde bu hizmetlerimize devam etmeyi hedefliyoruz. Vatandaşlar bize destek verdiği sürece bizde onlara hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete son olarak yapımı tamamlanan faaliyete geçen Babadağ teleferik merkezinde incelemelerde bulundu ve faaliyetler hakkında yetkililerden bilgi aldı.