FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 27-04-2021 11:54   Güncelleme : 27-04-2021 11:54

İhale İptal Oldu

İhale İptal Oldu

Mesire Alanının İhalesi İleri Tarihe Ertelendi
 

Fethiye’de geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayınlanan ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından Karagözler Mahallesinde 19 dönümlük C Tipi Mesire Yeri ihalesinin, teknik nedenler nedeniyle ileri tarihe ertelendiği öğrenildi.

Fethiye’nin Karagözler Mahallesi Yarım Ada başlangıcı bölgesinde yıllar önce akaryakıt boşaltma istasyonu olarak kullanılan, daha sonra atıl vaziyette kalan Orman Genel Müdürlüğü’ne ait; Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü Karagözleriçi C Tipi Mesire Yerine dönüştürülen 19 bin metrekarelik alanın bugün yapılması gereken ihalesi, kullanım süresi ile ilgili teknik hata nedeniyle iptal edilip ileri tarihe ertelendi. Fethiye Körfezi manzarasındaki içinde çam ağaçlarının da bulunduğu, metruk binaların da yer aldığı Karagözleriçi C Tipi Mesire Yeri ihalesinin Mayıs ayının ikinci haftasında yapılabileceği belirtildi.


 
Yıllık 370 bin TL muhammen bedel ile ihaleye çıkartılan mesire alanının bugün yapılması gereken ihaleye 15-20 katılımcının iştirak etmesi bekleniyordu. İhalenin ileri tarihe iptalinin ardından aynı yerin 20 yıllık süre ile Mayıs ayının ikinci haftasında yeniden ihaleye çıkartılabileceği öğrenildi. Yetkililer, Karagözler Mahallesi’nde tersaneyi geçince eski akaryakıt boşaltma istasyonu olarak kullanılan yerin; Karagözleriçi C Tipi Mesire Yeri olarak belirlendiğini, 19 bin metrekarelik alanın 370 bin TL bedelle ihaleye çıkartılacağını ifade ettiler. Buranın vaziyet planında seyir terası, oturma yerleri, sahil ve güneşlenme ayrıca piknik alanları yapılabileceği kaydedildi.