FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 11-04-2022 10:11

İftar programına yoğun katılım oldu

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından, Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde organize edilen iftar yemeğine yoğun katılım oldu.

İftar programına yoğun katılım oldu

 

 

 

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından, Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde organize edilen iftar yemeğine yoğun katılım oldu.

 

Binlerce kişinin katılım sağladığı iftar yemeğinde Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Kaynak, MHP MYK Üyesi Oğuz Akarfırat, MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ülkü Ocakları Muğla İl Başkanı Samet Yüce, MHP İlçe Başkanı Osman Cura, AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk, BBP İlçe Başkanı Harun Güler ve davetliler yer aldı. İftar programında davetlilere Osmanlı Şerbeti ve pamuk şeker ikramlarında bulunulurken; ilahi dinletileri, Semazen, Hacivat ve Karagöz gösterileri sergilendi.

 

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanı Salman Yellice konuşmasında, “Mübarek Ramazan ayını idrak etmenin sevincini ve gönül huzurunu yaşadığımız bugünlerde özlenen eski geleneklerimizi hatırlamanın ve hatırlatmanın coşkusuyla bir program hazırladık. Saadete ve huzura kavuşmanın adı olan Ramazan ayı, manevi dünyamızı süsleyen ve tüm Türk İslam âlemiyle gönüllerimizi birleştirmenin mutluluğunu yaşatan bir aydır. Bu kutlu ayda, iftar sofralarında, sadece ekmeğimizi ve suyumuzu değil, sevgimizi, içtenliğimizi ve kardeşliğimizi de paylaşmalıyız. Bu kapsamda öncelikle hep birlikte bir araya geldiğimiz bu güzel geceden önce Paylaşmak Vefadır diyerek çıktığımız Ramazan kolisi dağıtımında birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemize, gönüllere dokunabilmemize vesile olan tüm hayırsever vatandaşlarımıza can-ı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Rekor addedilecek bir katılımla ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmenin manevi huzuru bizler için yegâne şeref kaynağı olmuştur” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasını sürdüren İlçe Başkanı Yellice, “Yine, bu güzel gecede hep bir arada olmamıza, soframızı, ekmeğimizi ve dualarımızı paylaşmamıza desteği bulunan tüm gönül dostlarımıza da teşekkürü bir borç bilirim. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Yüce Allah’tan bu emeklerin ecrini sahiplerine kat kat vermesini niyaz ederim. Bir yanımıza Türklük gurur ve şuurunu, bir yanımıza İslam ahlak ve faziletini aldığımız bu kutlu yolda, bu mukaddes davada, Başbuğumuzu, Liderimizi, dava büyüklerimizi ve şehit ağabeylerimizi yol gösterici bilip köklü geçmişimizden devraldığımız bu sancağı bir adım daha ileriye getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Asla; yılmayacağız, yıkılmayacağız, yorulmayacağız. Sözlerime Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bir vecizesiyle son verirken hepinizi en kalbi duygularla selamlıyor, saygılar sunuyorum. Cenab-ı Hak, tuttuğumuz oruçları, ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul etsin” dedi.