FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 24-05-2021 16:38   Güncelleme : 24-05-2021 16:38

İçme suyu için yetkililerden yardım bekliyorlar

İçme suyu için yetkililerden yardım bekliyorlar

İçme suyu için yetkililerden yardım bekliyorlar

Fethiye’ye bağlı Söğütlü Mahallesi’nde vatandaşlar yıllardır içme suyu sorunu yaşıyor. Konu hakkında yıllardır girişimlerde bulunduklarını kaydeden Söğütlü Mahalle Muhtarı Sezgin Çolak, yetkililerden yardım bekliyor.

Şehir merkezine 35 kilometre uzaklıktaki Söğütlü Mahallesi’nde içme suyu sorunu çözülemediği için yıllardır vatandaşlar sularını kovalar ve şişelerle taşıyor. Mahallede bulunan cami ve çeşmelerden içme suyunu dolduran vatandaşlar, yetkililerden bir an önce bu sorunun çözülmesi yönünde talepte bulundular.

Söğütlü Mahalle Muhtarı Sezgin Çolak, Fethiye’de bulunan MUSKİ Genel Müdürlüğü Bölge Hizmet Binası önünde bir açıklama yaptı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve diğer yetkililer ile görüşmeler yaptığını söyleyen Muhtar Çolak, “2019 yerel seçimlerinde muhtar olarak seçildim. MUSKİ Genel Müdürlüğü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ayrıca vekillerimizin söz vermesine rağmen mahallemizde içme suyumuz yok. Pandemi süreci içerisindeyiz. Hijyen hayatımızda önemli bir yere sahip. Tüm girişimlerimize rağmen halen bize bir tarih verilmedi” dedi.

47 YILDAN BU YANA İÇME SUYUMUZ YOK

Açıklamasını sürdüren Çolak, “Köyümüzün yaklaşık 47 yıldan bu yana içme suyu yok. 2009 yılında eski İl Özel İdare döneminde tahsisi yapıldı, 2014 yılında büyükşehir belediyesine dahil olduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün ile görüştük, derdimizi anlattık. Hala yapılan birşey yok. Yaptığım başvurular karşılığında, talebiniz ilerleyen günlerde tekrar değerlendirilecektir diye bir yazı aldım. Burada tüm yetkililerimizden destek bekliyorum. Mahallemizde 60 hanede 350 kişi yaşıyor ve hepsi susuz. Mutlaka yetkililerimiz buna bir çözüm bulacaktır. Kendim için birşey istemiyorum, ben suyu mahalle halkımız için istiyorum” ifadelerini kullandı.

İÇME SUYUNU KOVALARLA TAŞIYORUZ

Serap Ülkü Medya A.Ş. olarak Söğütlü Mahallesi halkının görüşlerini aldık. Mahalle sakinlerinden 90 yaşındaki Ramazan Güçlü, “Mahallemizde içme suyu sorunumuz var. Çocuklar suyu yüzlerce metre ileriden kovalarla ve şişelerle taşıyor. Yetkililerden bu konuya bir çözüm bulmalarını talep ediyoruz” diye konuştu.

Söğütlü Mahallesi’nde yaşayan Erol Güçlü, çocukluğundan bu yana evine kovalarla su taşıdığını dile getirirken; mahalle sakinlerinden Berna Zabun, “İçtiğimiz suyu çeşmeden doldurup, eve götürüyoruz. Mahallemizde içme suyu sıkıntısı var. Yetkililerden ricamız, bir an önce içme suyuna kavuşmak istiyoruz. Çeşmelerden akan sularımız yaz aylarında tamamen kesiliyor. Akan her suya da güvenemiyoruz. Pandemi sürecinde temizlik en önemli kural. Bunun için de suya ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.