MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 16-03-2021 11:49   Güncelleme : 16-03-2021 11:49

HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI OPERASYONU

HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI OPERASYONU

HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI OPERASYONU

 

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç ve suçlulukla etkin bir şekilde mücadele edilmesi, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında denetimlerin gerçekleştirilmesi ve vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi maksadıyla   Muğla Valiliği Koordinatörlüğünde 12 Mart 2021 günü Kolluk Birimlerinin (İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü) katılımıyla Müşterek Huzur ve Güven Uygulaması (Ula) icra edilmiştir.

Huzur ve Güven Uygulamasına İl J.K.lığı ve İl Emn.Md.lüğünden (36) ekip ile (250) personel katılmış olup, 12 Mart 2021 günü icra edilen Müşterek Huzur ve Güven Uygulamasında;

İlçeye giriş ve çıkış noktalarında Yol Kontrol ve Arama faaliyeti,

Arama Kaydı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik uygulama,

Narkotik Suçlar ile Mücadele kapsamında uyuşturucu imal ve ticareti yaptığı değerlendirilen şahıslara yönelik uygulama,

ç.       Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamında Metruk Binaların kontrolleri,

Kaçak İçki Satışı ve Kullanımı ile Mücadele kapsamında alkol satışı yapan yerler ile muhtemel depolama alanlarının kontrolleri,

21:00-24:00 saatleri arasında Sokağa Çıkma Kısıtlaması kapsamında kapalı bulunması gereken iş yerlerinin denetimleri,

Kazaların asgari seviyeye indirilmesi maksadıyla özel araçlarda, toplu ulaşım araçlarında, motosikletlerde denetim ve kontroller,

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Genelgeler doğrultusunda denetimler gerçekleştirilmiştir.

Covid-19 Salgını ile Mücadele kapsamında yapılan denetimlerde;

(20) Market

(162) İşyeri

(4) Pazar Yeri

(157) Lokanta/Restoran/Kafe/Pastane vb. Yerler

(18) Berber/Kuaför/Güzellik Merkezi

(15) Park/Bahçe/Mesire/Sahil

(39) Diğer Yerler

(35) Konaklama Tesisi

(28) Metruk Bina olmak üzere (478) İşletme/işyeri/açık alanda v.b. denetimler gerçekleştirilmiş, (2.432) kişinin HES Kodu sorgulanmış, izolasyona tabi (43) kişi ikametinde denetlenmiş, (1.689) kişi ikaz edilmiştir.

 Asayiş ve Trafik ekipleri tarafından (202)’si toplu ulaşım aracı, (3.508)’sı özel araç olmak üzere (3.710) aracın kontrolü gerçekleştirilmiş, kurallara uymadığı tespit edilen (5) şahıs hakkında (11.916) TL Trafik Cezası Karar Tutanağı tanzim edilmiş, (10) araç trafikten men edilmiş, Hacizli Yakalamalı (1) araç yakalanmış, (1.223) sürücüye bilgilendirme yapılmıştır.

Aranan şahıslara yönelik olarak yapılan uygulamalarda (3.360) şahsın sorgulaması gerçekleştirilmiş, yapılan arama ve sorgulamalar sonucunda (3)’ü adli suçlardan (Hakaret-2, Tehdit-1) (4)’ü askeri suçlardan olmak üzere toplam (7) aranan şahıs yakalanmıştır.

Kaçakçılık ile mücadele kapsamında yapılan denetimlerde (9) gr esrar maddesi ele geçirilmiş, (1) şahıs hakkında Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmaktan işlem yapılmıştır.

Kolluk birimlerimiz tarafından vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde gündelik hayatlarının devamına yönelik uygulamalara kararlılıkla devam edilmektedir. Arz ederim.