ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 23-02-2021 11:36   Güncelleme : 23-02-2021 11:36

Hırsızlık  Operasyonu

Hırsızlık  Operasyonu

Hırsızlık  Operasyonu

17.02.2021 günü Ula İlçesi Karabörtlen Mahallesinde ikamet eden B.A. isimli şahıs evinin avlusunda bulunan kendi üzerine kayıtlı av tüfeğinin çalındığını beyan ederek Karabörtlen J.Krk.K.lığına müracaatta bulunmuştur.

Meydana gelen hırsızlık olayının aydınlatılması maksadıyla Karabörtlen J.Krk.K.lığı tarafından çalışma başlatılmış, İl J.K.lığına bağlı Jandarma Dedektifleri (JASAT-Jandarma Suç Araştırma Timi) olay bölgesine yönlendirilmiştir.

Olay yerinde yapılan incelemeler ve görgü tanıklarının alınan beyanlarında olayı gerçekleştiren şahıs bordo renkli Tofaş marka araç kullandığı tespit edilmiştir.

Jandarma dedektifleri tarafından Ulu-Köyceğiz-Ortaca karayolu üzerinde yaklaşık (45) km. mesafe içerisinde (20) ayrı işletme ve tesiste izlenen kamera görüntüleri neticesinde aracın Ortaca İlçesinde bir benzinlikten yakıt aldığı belirlenerek araç plakası ve sahibi tespit edilmiştir.

Muğla JASAT Timi tarafından şahıs ile ilgili yapılan araştırmada, adresinin Denizli ili olduğunun tespit edilmesi üzerine Denizli İl J.K.lığına bağlı JASAT Timleri ile irtibata geçilmiş, Denizli JASAT Timlerinin yapmış olduğu araştırmada, şahsın Aydın İli Çine İlçesinde ikamet eden akrabalarının evinde olduğunun tespit edilmesi üzerine Çine İlçe J.K.lığı belirlenen adrese yönlendirilmiş ve M.Ö. isimli şahıs av tüfeği ile birlikte yakalanmıştır.

Şüpheli M.Ö. isimli şahıs gözaltına alınmış ve olayla ilgili adli işlemlere başlanmış, çalınan av tüfeği sahibine teslim edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur