SİYASET
Giriş Tarihi : 16-07-2021 13:02   Güncelleme : 16-07-2021 13:02

HIDIR “ 15 TEMMUZ, TÜRK MİLLETİNİN NASIL ŞAHLANACAĞINI GÖSTERDİĞİ GÜNDÜR”

Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. Dönem Muğla Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Dr. Mehmet Nil Hıdır, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

HIDIR “ 15 TEMMUZ, TÜRK MİLLETİNİN NASIL ŞAHLANACAĞINI GÖSTERDİĞİ GÜNDÜR”

Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. Dönem Muğla Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Dr. Mehmet Nil Hıdır, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Hıdır, açıklamasında, günün anlam ve önemini belirterek “Bu gün; Ömer Halis Demir gibi nice gizli kahramanların vatan uğruna canını seve-seve fedâ edeceğini gösterdiği gündür” dedi.

Fethullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016’da düzenlenen hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti. O gece 251 vatandaş şehit olurken, 2 bin 196 vatandaş da gazi olmuştu. 16 Temmuz 2016 sabahı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda askerî darbe girişimi bastırılmış ve askerler silahları ile birlikte teslim olmuştu. Darbe girişimi, Türkiye siyasi tarihinde 12 Eylül 1980 askerî darbesinden 36 yıl sonra gerçekleştirilen ilk askerî darbe teşebbüsü olarak kayıtlara geçti. Bu yıl da 15 Temmuz,  Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anılırken Türkiye Büyük Millet Meclisi 23. Dönem Muğla Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Dr. Mehmet Nil Hıdır, 16 Temmuz Sabahı yaptığı yazılı basın açıklamasında Muğlalı vatandaşlara hitap ederek “Bu gün; Allah’ın izniyle ve milletimizin Çelikten irâdesiyle; darbe geleneğinin 6 saatte Sona erdiği gündür” dedi.

AK Parti MKYK üyesi Dr. Mehmet Nil Hıdır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bu gün; Türkiye’yi sömürge zannedenlere,  Türk milletinin  târihî bir ders verdiği gündür..! Bu gün;  merhum Adnan Menderes’in ruhunun, şâd olduğu gündür..! Bu gün; Ömer Halis Demir gibi nice gizli kahramanların vatan uğruna canını seve-seve fedâ edeceğini gösterdiği gündür..! Bu gün; ABD emrindeki satılmışlara ve tabîi ki Dünya Emperyalizmine, bu Aziz milletin tokat vurduğu gündür..!  Bu devleti kimsenin yıkamayacağı…Bayrağımıza kimsenin dokunamayacağı…Milli irâdeyi kimsenin çiğneyemeyeceğinin îlân edildiği gündür..! TC. CUMHURBAŞKANI gibi, yiğit ve korkusuz bir liderle, Bu milletin nasıl ŞAHLANACAĞINI gösterdiği gündür..! Bugün; Ülkemiz üzerinde hesabı olanların, hesaplarının PARAMPARÇA edildiği gündür..! Bu gün; Fırat Kalkanı , Zeytindalı , Barış Pınarı, Afrin, Rakka, Telâfer ve Kandil operasyonlarıyla;  pkk-pyd-deaş ve işbirlikçilerinin BELİNİN KIRILDIĞI gündür..! Bu gün; Libya’nın şahsında MAZLUM MİLLETLERE sâhip çıkıldığının günüdür..! Bu gün; Karabağ’ın, Hocali’nin, Nahçıvan’ın, Ermenî işgâlinden kurtarıldığı gündür..! Bu gün; Akdenizde ki, MAVİ VATAN üzerinde oynanan oyunların bozulduğu gündür..! Bu gün; Kardeniz Türk sularında, DOĞALGAZ müjdelerinin verildiği günlerin mutlu sabâhıdır..! Bu gün; Feth’in sembolü, AYASOFYA’nın Açıldığı, destânsı bir gündür..! Bu gün; Türk milletinin, Dünya’ya ONE MİNUTE diyerek, Millî duruşumuzu bir kez daha ÎLÂN ettiği gündür..! İnşallah; yeniden diriliş döneminin başlayacağı ve demokrasinin şanlı Zaferlerine nice yeni Zaferlerin ekleneceği; Cumhuriyetimizin 100. Yılını, heyecânla ve Sabırla bekliyoruz..! Bugün ; 15-Temmuz Şehîdlerimizi Rahmetle ve minnetle  yâd ediyor; Gâzilerimize şükranlarımızı ve sağlık dileklerimizi arz ediyorum..! Allah yâr ve yardımcımız olsun”