FETHİYE TÜRK
Giriş Tarihi : 03-06-2021 18:13   Güncelleme : 03-06-2021 18:13

Hayat Boyu Öğrenme Haftası sergisi göz kamaştırdı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası sergisi göz kamaştırdı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası sergisi göz kamaştırdı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamaları kapsamında Fethiye Halk Eğitim Merkezi’nde sergi açılışı gerçekleştirildi. Serginin açılışını Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptı.

Fethiye Halk Eğitim Merkezi bünyesinde okullarda ve köy muhtarlıklarında açılan mesleki ve el sanatları kurslarında, kursiyer tarafından hazırlanan çalışmalar sergi ile tanıtıldı. Gerçekleşen etkinliğie Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve diğer ilgililer katıldı.

 

Fethiye Halk Eğitim Müdürü Ender Suat Tok, “Hayat Boyu Öğrenmeye katılımın artması için Milli Eğitim Bakanlığımız, 2021 yılı 1-7 Haziran tarihleri arasında Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak kutlanması talimatını vermiştir. Kurumumuz tarafından 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde mesleki ve teknik alanlarda 344 kurs açılmış ve bu kurslardan 8 bin 514 kişi yararlanmıştır.  Fethiye Halk Eğitim Merkezi olarak birçok mahallemizde farklı alanlarda kurslar düzenledik” ifadelerini kullandı.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi pandemi sürecindeyiz. Normal şartlarda Halk Eğitim Merkezleri’nin sergileri görkemli olur. Katılımın olabildiğince kısıtlandığını öğrendim. Hem kursiyerlerin el becerisi kaybolmasın hem de insanlar salgın kuralları dahilinde sosyal aktivitelerini yerine getirebilme adına böyle bir uygulamaya gidildi. Buna rağmen ortaya çok güzel eserler çıktı. Emeği geçen müdürlerimize, hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.