MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 21-06-2022 10:39

Hayallerindeki okulu anlattılar

Hayallerindeki okulu anlattılarMuğla’da, “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında, düzenlenen “Hayalimdeki Okul” temalı resim, afiş tasarım ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.
Milli Eğitim Bakanlığınca okullar arası başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" kapsamında, Muğla’da düzenlenen "Hayalimdeki Okul" temalı resim, afiş tasarımı ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni gerçekleştirildi.
Ula ilçesindeki Gökova Padok Atlı Spor Kulübünde yapılan törene, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Ula İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Aykırı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yıldız Yılmaz, öğrenciler, okul müdürleri ve aileleri katıldı. 
İl Müdürü Çay, proje kapsamında pilot okul olarak belirlenen 66 ilkokul ve 4 ortaokulda düzenlenen "Hayalimdeki Okul" yarışmasında dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, plaketlerini takdim etti. 
Padok Atlı Spor Kulübünde sergilenen eserler, ziyaretçilerden büyük beğeni aldı. 
Etkinlikte konuşan İl Müdürü Çay, öğrencilerin hayallerindeki okulu eserlerine başarılı bir şekilde yansıttığını söyledi.
“Sizlerin hayalleri bizlere ışık oluyor, güç veriyor” diyen Çay, şöyle devam etti:
“Sizlerin hayallerini gerçekleştirmek ve daha nitelikli eğitim almanız adına güçlü altyapıya, teknik donanıma ve eksiksiz eğitim materyallerine sahip çevreyle dost okullar oluşturma gayreti içerisindeyiz. Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi başta olmak üzere Çevre Dostu Bin Okul Projesi, Mavi Yeşil Okullar Projesi bu amaca hizmet ediyor. Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in öncülüğünde, Valimiz Orhan Tavlı’nın destekleriyle tüm eğitim camiası olarak el birliği ve gönül birliği içinde var gücümüzle çalışıyoruz.”
Ödül töreninin ardından öğrenciler, eğitmenlerin yardımıyla atlarla gezinti yaptı. 
İlkokullar arası resim yarışmasında, Marmaris Atatürk İlkokulu 2/F sınıfından Mira Tanrıkulu birinci, Muğla Menteşe Kafaca 100. Yıl İlkokulu 2/A sınıfından Pınar Gültekin ikinci ve Menteşe Şehbal Baydur İlkokulu 2/A sınıfından Meyra Akyol da üçüncü oldu.
Ortaokullar arası afiş yarışmasında ise Bodrum Gümüşlük Kemal Durmaz Ortaokulu 7/B sınıfından Sabber Su Aydoğan birinci oldu.
Ortaokullar arası kompozisyon yarışmasında da Menteşe Cumhuriyet Ortaokulu 6/B sınıfından Fikriye Uykur birinci, Marmaris Aksaz Turgut Reis Ortaokulu 7/A sınıfından Gökçen Acar ikinci, Menteşe Kafaca 100. Yıl Ortaokulu 7/A sınıfından Ayşe Nilüfer Görsel de üçüncü oldu.