SİYASET
Giriş Tarihi : 05-02-2021 07:05   Güncelleme : 05-02-2021 07:05

Halil Talha Ülkü Açıklama

Halil Talha Ülkü Açıklama

Değerli Hemşerilerim ve Kıymetli Teşkilat Mensuplarım, 

10 Ekim 2018'de AK Parti Gençlik Kolları Genel Merkezimizin tensipleriyle AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı olarak göreve başladım. Gençlik Kolları Başkanı olarak; 31 Mart 2019 seçimlerinde ilimizi kapı kapı dolaşan, 3 olan belediye sayımızı 7'ye yükselten ekibin bir parçası olmayı ömrüm boyunca gururla hatırlayacağım. 

Allah bana gençliğimin en güzel yıllarını bu kutlu davaya hizmet ederek geçirmeyi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Muğlamıza ve ülkemize hizmetkârlık etmeyi nasip etti. Daha öncesinde Menteşe Gençlik Kolları Kurucu İlçe Başkanı olarak başlayan Gençlik Kolları serüvenimi Gençlik Kollarımızın 30 yaş kuralı nedeniyle bugün nihayete erdiriyorum. Bundan sonra da Büyük ve Güçlü Türkiye davasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın omzundan yük almaya, milletimize hizmet etmeye Ana Kademe İl Yönetim Kurulu üyesi olarak devam edeceğim. Allah'ın izniyle Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'teki seçimlerden AK Parti olarak zaferle çıkacak ve Cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğiz. 2024'teki yerel seçimlerde ise 7 olan belediye sayımızı arttırarak 13 ilçenin tamamını AK Parti belediyeciliği ile buluşturacak ve Büyükşehir Belediyesi'ni de kazanacağız.

Sevgili gençler; her zaman belirttiğim gibi makamlar, ünvanlar bir yük ve vebaldir. Bizler üstümüzde AK Parti Gençlik Kolları üyesi sıfatını taşıdığımız sürece gerek Hak katında gerekse teşkilatımız nezdinde mesulüz. Eğer ki ilimizde, ilçemizde bir gencin derdine derman bulamazsak; tüm gençlerimize el uzatamazsak bunun sorumluluğu bizim sırtımızda olacaktır. Bu bilinçle çalışmaya gayret etmiş bir abiniz olarak sizlerin de bunu unutmamanızı rica ediyorum.

Görevi devrettiğim Burak Kaplan  kardeşime başarılar diliyorum. Teşkilat başkanım olarak yönetimimde yer alan, çalışkanlığı ve azmine yakinen şahit olduğum Burak Kaplan kardeşime güvenim ve desteğim tamdır. Bu vazifeyi layığıyla yerine getirecektir inşallah.

Yaklaşık 2 buçuk yıllık başkanlığım esnasında bana ve gençliğe desteklerinden ötürü; 
İlk olarak eşim Merve Ülkü 'ye 
Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş'e,
MYK ve MKYK Üyelerimize,
İl Başkanımız Kadem Mete 'ye,
Muğla Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir  ve Yelda Erol Gökcan'a,
İl Kadın Kolları Başkanımız Ümmühan Toksöz 'e,
Belediye Başkanlarımıza,
Tüm İlçe Başkanlarımıza,
Tüm İlçe Gençlik Kolları Başkanlarımıza ve yönetimlerine,
Tüm İlçe Kadın Kolları Başkanlarımıza,
Son ve en önemlisi birlikte gece-gündüz gayret gösterdiğimiz tüm genç kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Makamlar gelip geçici, dava kalıcıdır.

Halil Talha Ülkü

#GençsinÖndeYürü
#İnandığınYoldaYürü