TURİZM
Giriş Tarihi : 16-07-2021 18:54   Güncelleme : 16-07-2021 18:54

Gürün, “Rezervasyonsuz gelmeyin”

​​​​​​​Kurban Bayramı öncesi Türkiye'de en fazla yerli turistin ağırlandığı Muğla’ya günler öncesinden başlayan araç kuyrukları, her geçen gün artıyor.

Gürün, “Rezervasyonsuz gelmeyin”

Kurban Bayramı öncesi Türkiye'de en fazla yerli turistin ağırlandığı Muğla’ya günler öncesinden başlayan araç kuyrukları, her geçen gün artıyor.

 Yerli ve yabancı turistler Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi dünyaca ünlü tatil beldelerine büyük bir rağbet gösterilyor. Bölgedeki otellerde doluluk oranı yüzde 100’lere yaklaştı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, rezervasyonu olmayan tatilcilerin kente gelmemeleri yönünde ricada bulundu.

9 günlük Kurban Bayramı tatilini Muğla'da geçirmek isteyen yerli turistler, bu yıl da tercihini Muğla'dan yana kullanıyor. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Bodrum, Marmaris ve Fethiye'nin geçiş noktası Menteşe çevre yolunda uzun kuyruklar meydana geldi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “İlçe belediyelerin şimdiden nüfusu iki katına çıktı. Rezervasyon yaptırmadan gelen vatandaşlarımız maalesef bir ağacın altını mekan ediniyorlar. Çevre kirliliğine neden oluyorlar. İlçe belediyelerimiz çok büyük bir yük altına girdiler. Misafirlerimizin sağlığı açısından ve daha sonra da daha sağlıklı bir turizm ve tatil yapabilmeleri için mutlak surette rezervasyon yaptırarak gelmelerini rica ediyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.