KÖYCEĞİZTÜRK
Giriş Tarihi : 03-09-2020 16:42   Güncelleme : 03-09-2020 16:47

Göle 100 Bin Yavru Sazan Balığı Bırakıldı.

Köyceğiz Gölü'nün biyoçeşitliliğine katkı sağlamak amacıyla, 100 bin yavru sazan balığı bırakıldı.

Göle 100 Bin Yavru Sazan Balığı Bırakıldı.

    Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından su kaynaklarındaki nesli tehlike ve baskı altında olan türlerin desteklenmesi amacıyla Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nde üretilen 100 bin sazan balığı yavrusu, törenle Köyceğiz Gölü'ne bırakıldı. Köyceğiz Kaymakamı Hasan Musab Okatan, Köyceğiz Belediye Başkan Yardımcısı Okan Yatgın, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arif Yalılı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar törene katıldı.
 

   

DALKO Başkanı Arif Yalılı yaptığı açıklamada; "Köyceğiz Gölü'ne balık bırakmayı ilkemiz haline getirdik. Gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bu işin amacı halkımızın balık avlaması, ekolojik dengeye katkı sağlamak ,  geniş bir bölgeyi de avlanmaya açarak ekonomik olarakta vatandaşımıza katkı sağlamaktır" diye konuştu.
Konuşmalacıların ardından protokol mensupları ve tüm katılımcılar ile birlikte sazan yavruları Köyceğiz Gölü'ne bırakıldı.