GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 15:41   Güncelleme : 11-10-2021 15:41

Göktepe, "Sanayi esnafının sorunlarına biz çözüm olacağız"

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, Sanayi esnafını ziyaret ediyor ve yaşadığı sorunları dinliyor.

Göktepe,

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe, Sanayi esnafını ziyaret ediyor ve yaşadığı sorunları dinliyor. Seçim sonrası biriken sorunların hepsinin çözümü değişimle olacağını kaydeden Göktepe, “Fethiye'nin bağrındaki Sanayi esnaflarının sorularını dinliyoruz, tespit ediyoruz. Bunları çözen ekip ve başkan olacağız” dedi.

 

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’na aday olan İksirci Tezcan Göktepe, Sanayi sitesinde tek tek esnafları ziyaret ediyor. Bu ziyaretlerde esnaflar, en çok yaşanan sıkıntılar başını iş gücü bulmak olduğunu söylüyor. Çırak, kalfa ve usta bulmak artık çok sıkıntı yarattığı belirtiliyor. Bölge esnafları, “Yıllardır, Sanayi sitesi içinde bir acil yaralanmalara müdahale birimi olsun istiyoruz, ama sesimizi duyuramadık. Geçenlerde bir kağıt geçti sizin tanıtım broşürünüzmüş. Orada ilk defa Sanayi esnafının işine yarayacak proje gördüm. İnanın yapılır veya yapılmaz bize değer verildiğini görmüş oldum.

 

Bir başka sanayi esnafı da “Fethiye'nin ve dışarıdan gelen misafirlerin tamir bakım ve servislerini yapıyoruz. Ama Sanayi esnafı olarak hak ettiğimiz saygınlığı göremiyoruz. Sana teşekkür ederim. Çalışma arkadaşların ve ben bunları yapacağız diye çıkmışsınız çalışıyorsun. Diğer kişileri ise sadece bana oy verin hep birlikte yöneteceğiz gibi sözler ile dolaşıyorlar... Sayın aday Tezcan Göktepe, bana göre icraat yapacak tek aday sensin. Esnaf arkadaşlarımızla konuştuğumuzda herkesin desteği senin olacağına inanıyorum” dedi.

 

Fethiye Esnaf Odası ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe ziyaretleri ile ilgili açıklamada, “Ben buraya aday olmadan önce 5 yıldır gezdim dolaştım. Birçok esnaf kardeşimiz ve arkadaşlarımızla konuştuk. Sorunları dinledim. Şimdi değişim ve çözüm zamanıdır. Ekip arkadaşlarımız ile esnafımıza sıkıntı yaratan ve nasıl çözüleceğini anlatmak için broşür bastırdı. Tüm esnaf arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize ulaşıp anlatıyoruz. Seçime kadar tüm esnaflarımıza bir şekilde ulaşmış dertlerini ve sorunlarını çözecek Başkanın ve ekibin biz olduğumuzu anlatmış olacağız. Fethiye Esnaf Odasının kaybettiği zamanı daha fazla çalışarak kapatabiliriz... Bizim sizlerden istediğimiz bize yetki vermenizdir... Sanayi esnafımıza bir pansuman veya ilk müdahaleyi yapacak bir sağlık odasını çok görmüşler ve yapamamışlar. Bunun yanında odaya bir avukat alıp veya anlaşıp haftanın belirli günlerinde sorunları dinleyip, esnafımıza nasıl hareket etmesi gerektiğini söylememişler. Odamızın bir web sitesi yok. Teknolojiden uzak, yeni çıkan esnafımıza iletilmesi gerekenler ulaştırılmamıştır... İyi insan olmak ile oturduğun koltuğun hakkını vermek çalışmaktan geçer... Bize göreve getirseniz bundan öncesini unutacak ve yeni bir oda açılmış hizmete susayan üyelerine güler yüzlü, her konuda bilgi alabileceği, geldiği zaman benim odam diyebileceği sorunlarını bir şekilde çözüm bulduğu yer Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası olacak. Bizim anlayışımız sadece hizmet etmek olacak. Onun için çıraklık lojmanı, Sanayi esnafımız yanında yetiştirecek Çırak bulamıyor. Buna en büyük etken ise barınma sorunudur” ifadelerini kullandı.

 

ACİL YARALANMALAR İÇİN SAĞLIK ODASI ( Sanayide yaşanan bir yaranmaya ilk doğru müdahale yapılabilmesi için Sağlık Odası oluşturacağız. 

 

ESNAF KREŞİ (Talep doğrultusunda esnaflarımızın çocuklarının hayata ilk adım olarak nitelediğimiz anne ve babanın da huzurlu olmasını istediğimiz bir projemizdir.)

 

ESNAF HASTANESİ’NDEN DAHA ETKİN YARARLANMA (Hastanede odamızın söz sahibi olduğu doğrudur. Ama esnafımıza yansımadığını da herkes biliyor. Sadece isimin de esnaf yazıyor diye devamlı olarak eleştiri alıyoruz. Bu eleştirileri artık almayacak şekilde esnafımız söz sahibi olduğu hastanesinden etkin bir şekilde yaralanacağını görev süremizde göreceklerdir.)

 

HUKUK DANIŞMANLIĞI (Esnaflarımıza bilgi vermesi ve doğru yönlendirilmesi için Hukuki danışmalık hizmeti sağlayacağız). 

 

NİKAH VE DÜĞÜN SALONU ( Çocuklarımız geleceğimiz, büyüyorlar ve hayatlarına emin adımlar ile yürümek için yeni bir yola çıkıyorlar. İşte orada esnaf odasının Nikah ve Düğün Salonunda bu etkinliklerini yapacaklarını bilecekler. 

 

EĞİTİM SENİNERLERİ, ( Esnafımıza teknolojiye eriştirmek ve yeni çağın gereksinimi olan ihtiyaçları karşılamak için eğitim seminerleri düzenleyeceğiz. 

 

 İNTERNET SİTESİ,( Odamıza ait bir internet sitesi yok. Görev verildiği günden itibaren ilk işimiz hemen sitenin yapılması ve esnafımıza hizmet vermeye başlaması olacaktır. 

 

SOSYAL ALANLAR (Esnaflarımızın ve ailelerinin öncelikli ve indirimli olarak yararlanacağı mesire alanı, koy ve plaj işletmesi gibi sosyal tesis alanlarının odamıza kazandırılması olacaktır.

 

KAYIT DIŞI FALİYETLERİN ÖNLENMESİ (Esnaflarımız yasal olarak çalışır çabalar iken bazı kişilerin haksız rekabet sonucunda esnaflarımızı mağduriyet yaşatmasına dur demek için Kayıt Dışı çalışanları sistem içerine alınması en önemli görevimiz alacaktır. Biz koltuk sevdalısı değiliz. Bizim amacımız esnafımıza ve Fethiye’mize hizmet etmektir” diyor.)