MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 01-07-2021 16:07   Güncelleme : 01-07-2021 16:07

Gökcan, “Yanan ormanlık alanı ivedilikle ağaçlandıracağız”

Gökcan, “Yanan ormanlık alanı ivedilikle ağaçlandıracağız”

 

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Marmaris’teki orman yangınına ilişkin yaptığı açıklamada; yanan alanların imara açılacağı veya rant sağlanacağı iddialarının asılsız, yalan ve kasıtlı olduğunu belirtti.

Yangının başladığı ilk andan itibaren üzerinde hassasiyetle durduklarını ve çalışmaları an be an takip ettiklerini belirten AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan; Orman Genel Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile sürekli temas halinde olduklarını kaydederek, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile koordineli bir şekilde söndürme çalışmalarını takip ettiklerini söyledi.

YANAN ORMANIN BİRMETREKARESİNE DAHİ DOKUNDURTMAYACAĞIZ…

Muğla AK PartiMilletvekili Yelda Erol Gökcan bazı siyasi parti temsilcilerinin yanan ormanlık alanla ilgili asılsız iddialarına yönelik olarak, “Malesef, akıllı yangınlar diyen, ranta çevrilecek diyen, otel yapılacak diyen siyasetçiler var. Onlara diyoruz ki; bugüne kadar yanan hiçbir orman alanını imaraaçmadık, açmayacağız ve açtırmayacağız da. Bir metrekaresine dahi dokundurtmayacağız. Yanan alanların imara açılması ya da başka herhangi bir faydalanma sözkonusu değildir ve asla da olamaz. Bu böyle biline. Ağaçlandırma çalışmalarına da ivedilikle başlayacağız. Marmaris’imizi yine eski ormanlık alanine kavuşturacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. AK Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde topraklarımızı fidanla buluşturduk ve buluşturmaya da devamedeceğiz” dedi.

Açıklamasını sürdüren Gökcan, “Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü İçmeler Mahallesi’nde çıkan yangına anında müdahale etmiştir. İlk etapta Marmaris İşletmesine bağlı tüm arazöz ve ilk müdahale ekipleri yangına sevk edilmiştir. Değirmenyanı depoda konuşlu Marmaris helikoptersaat 10:39’da havalanmış ve yangına havadan müdahaleye başlamıştır.Yangına diğer bölgelerden çok sayıda yangın söndürme ekibi sevk edilmiştir. Yangına müdahale sırasında rüzgârın bir anda ters yönden esmesi nedeni ile Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü, Beldibi İlk Müdahale Ekibinde görevli personelimiz Görkem Hasdemir şehit olmuştur. Şehit olan kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve orman teşkilatımıza başsağlığı diliyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.