TV Program
Giriş Tarihi : 05-11-2021 19:25   Güncelleme : 05-11-2021 19:35

Genel Başkan Özdağ, “İttifaklar halkın gerçek sorunlarını dile getirmiyorlar”  

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Serap Ülkü Özdemir’in sunduğu Gündem Özel programının konuğu Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ oldu. Ankara’daki genel merkezden gerçekleşen canlı yayında Genel Başkan Prof. Dr. Özdağ gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Özdağ, “İttifaklar halkın gerçek sorunlarını dile getirmiyorlar”  

MTÜRK TV ekranlarında yayınlanan, Serap Ülkü Özdemir’in sunduğu Gündem Özel programının konuğu Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ oldu. Ankara’daki genel merkezden gerçekleşen canlı yayında Genel Başkan Prof. Dr. Özdağ gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Parti olarak ilkeler üzerinden siyaset yaptıklarını belirten Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, her zaman sahada ve halkın içerisinde olduklarını söyledi. Göçmenlerin ülkesine dönünce her kalemde fiyatların düşeceğini vurgulayan Özdağ, Cumhuriyet Halk Partisi’nin özünü kaybettiğini dile getirdi.

İTTİFAKLAR HALKIN GERÇEK SORUNLARINI DİLE GETİRMİYORLAR

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Türk siyaseti ayrışmış ve cephelere bölünmüş vaziyette. Düşmanlaşmış ittifaklar ne yazık ki Türk milletinin gerçek sorunlarını dile getirmiyorlar. İki ittifak arasında Türkiye’nin enerjisini yok eden siper savaşları devam ediyor. Biz bu ortamda Zafer Partisi olarak ittifakı, büyük Türk milleti yapacağız. Ülkemiz üzerinde başta sığınmacıların ve soygun ekonomisinin oluşturduğu büyük darbeden kurtaracak bir program ve ekip ile yola çıktık. Zafer Partisi; Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Harbimizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu bir Türk milliyetçiliği ile hırpalanan ve örselenen Cumhuriyetimizi, 21. yüzyıla yenileyerek taşıma kararı içerisinde. Değişik partilere oy vermiş olan vatandaşlarımızı çatımız altına ve birlikte yürümeye davet ediyoruz. Hiçbir siyasi parti seçmenin oyuna ipotek koyamaz. Günümüzde seçmenimiz büyük oranda kararsız. Hem kararsızları kararsızlıktan kurtarmak hem de kötünün iyisi anlayışı ile seçim yapanları bu durumdan kurtarmayı amaçlıyoruz” şeklinde ifadeler kullandı.

 

ÜRETMEDEN TÜKETEN BİR ÜLKEYİZ

Parti olarak ülke halkına iki konuda söz verdiklerini aktaran Genel Başkan Prof. Dr. Özdağ, “Bunların birincisi, bir yıl içerisinde tarihin en hızlı ve en büyük geriye göç projesi ile sığınmacıları ülkesine yollayacağız. İkincisi, ülkemiz 20 yıldır üretmeden tüketen bir ülke. Kazandığından fazlasını harcıyor. Geleceğini borç altına almaktadır. Artık biz Türkiye’nin, üreterek tüketmesi gereken döneme geldiğini düşünüyoruz. Yeni AVM’lere ihtiyacımız yok, fabrikalara ve istihdama ihtiyacı var. Biz bu adımları atmak için yola çıktık” dedi.

 

İSTANBUL İÇİN BAKANLIK KURMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

İstanbul için bir bakanlık kurma hedefi olduklarının altını çizen Genel Başkan Özdağ, “İstanbul’u yaşanan bir şehir haline getirmeye kararlıyız. İstanbul için, İstanbul Bakanlığı kurmayı düşünüyoruz. İstanbul’un çok ağır meseleleri var. Bunlar vali ve belediye başkanları aracılığıyla çözülecek ölçüde değil. 20 milyon nüfus var. Birçok ülkeden daha fazla. Deneyimli kadrolara ihtiyacı var. Ülkemizin ve İstanbul’un en büyük tehdidi önümüzdeki deprem” diye konuştu.

 

ŞU AN SARI BİR MUHALEFET VAR

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Şu an sarı bir muhalefet var. Biz milli muhalefetiz. Sarı muhalefetin amacı iktidara gelmek değil, muhalefetten düşmemek. AK Parti’yi iktidarda tutan muhalefetin etkisiz politikaları. İmza kampanyası esnasında engellemelerle karşılaştık. Standımızı kırdılar, kısacası her türlü baskıyı gerçekleştirdiler. 10 milyon imzayı toplayacağız” şeklinde konuştu.

 

KİRA VE GIDA FİYATLARI DÜŞECEK

Genel Başkan Özdağ, “Ülkemizin kültür ve nüfus yapısı bozulmayacak. Kira ve temel gıda fiyatlarında düşüş olacak. Rahat ve huzur içinde yürüyeceğiz. Afgan ve Suriyeli çeteler, çocuklarımızı zehirleyip; fink atamayacaklar. Biz bu komployu tarihin çöplüğüne atmaya hazırız. Türkiye’nin el freni çekilmiş. 11 milyon sığınmacıyı besleyerek, mümkün değil bu krizden çıkamayız. Türkiye’nin güvenliği ve halkımızın refahı ile ilgili ciddi endişeler taşıyorum” dedi.

 

KÜRT SORUNU DİYE BİR SORUN BİLMİYORUZ

Genel Başkan Özdağ, “Biz, Kürt sorunu diye bir sorun bilmiyoruz. Ülkenin terör sorunu var. Zaza ve Kürt kardeşlerimiz, bizim öz kardeşimiz. Kim, Türkiye coğrafyası üzerinde bir oyun oynamaya kalkarsa bunun bedelini ağır şekilde öder. Rahmetli dedemin çizgisinde devam ediyorum. Kim, Türk toprakları üzerinde başka bir devlet kurma rüyası görürse; o rüyayı Zafer Partisi olarak onlar için karabasana çeviririz” dedi.

 

TÜRKİYE’YE İHANET EDEN ERMENİ ÇETELERİNİN DEVAMIDIR

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Abdullah Öcalan ve benzerlerinin kim olduklarını gayet iyi biliyoruz. Bu yüz yıl önce Türkiye’ye ihanet eden Ermeni çetelerinin devamıdır. PKK, ASALA’nın devamından ibarettir. Türk devletine karşı bir saldırıdır” açıklamalarında bulundu.

SEÇİMLER 2023’TE GÖRÜNÜYOR 

Seçim tarihinin 2023 olarak görüldüğü kaydeden Özdağ, “Şu anda seçimler 2023’te görünüyor. Siyasette insan faktörü var. İnsan faktörünün olduğu her yerde belirli gelişmeler sonucunda farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Ülke genelinde 34 teşkilatımızı kurduk. Önümüzdeki 1,5 ay içinde 81 ilde teşkilatlanmamızı tamamlamayı planlıyoruz. Şu anda adaylık ve diğer konuları konuşmuyoruz. Bu ülkede Türk milletinin ve Türk milliyetçilerinin yaşamadığını düşünerek; HDP’nin önünde parende atan siyasetçileri en ağır şekilde uyarmak isterim. Dikkat edin Türkiye’de Türk milleti ve milliyetçileri yaşıyor. Gündemimizde ittifak yok. Mevcut ittifakların içinde olmayacağız. Bu CHP, Atatürk’ün partisi değildir. CHP, özünü kaybetmiştir. Zafer Partisi olarak ilkeler üzerinden siyaset yapıyoruz. Milleti birbirine düşmanlaştıran ittifakların kaybettiği, Türk milletinin ve Zafer Partisi’nin kazandığı bir seçim olacak” dedi.