MUĞLA TÜRK
Giriş Tarihi : 15-05-2021 14:51   Güncelleme : 15-05-2021 14:51

Gençlik Haftası kutlamaları başladı

Gençlik Haftası kutlamaları başladı

Gençlik Haftası kutlamaları başladı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Gençlik Haftası başlangıcı olan 15 Mayıs Cumartesi günü Atatürk Anıtına çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Kutlamalar 21 Mayıs Cuma günü de dâhil olmak üzere devam edecek. “Gençlik Haftası” kutlamaları kapsamında 19 Mayıs’a özel tasarımla giydirilen Gençlik Otobüsü İl merkezi dâhil olmak üzere tüm ilçelere 17-20 Mayıs tarihleri arasında dolaşacak. “19 Mayıs ve Gençlik Haftası” temalı Gençlik Otobüsü sokak ve caddelerde Gençlik Marşları çalarak gezecek, bayrak dağıtımı yapılacak, bayram coşkusunun halkla birlikte paylaşılması için çeşitli etkinlikler yapılacak.

 

Muğla Valiliği tarafından hazırlanan 19 Mayıs Gençlik Otobüsü, turuna ilk önce 17 Mayıs Pazartesi günü Bodrum, Milas, Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinden başlayacak. Ardından sırasıyla 18 Mayıs Salı günü Datça, Marmaris, Köyceğiz, 19 Mayıs Çarşamba günü Menteşe ve Ula, 20 Mayıs Perşembe günü ise Ortaca, Dalaman, Fethiye ve Seydikemer ilçelerini turlayarak yolculuğunu bitirecek.

KUTLAMALAR DİJİTAL ORTAMDA

Gençlik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Koronavirüs salgınına rağmen bayramın coşkuyla kutlanması için Online Halk Oyunları Solo Performans Yarışması ve online İstiklal Marşı Okuma Yarışması, online Satranç Turnuvası, online Müzik Yarışması gibi çeşitli faaliyetler düzenlenecek.

Muğla’da yapılacak Bayram programı hakkında açıklama yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Bu yıl 19 Mayıs 1919 Atatürk’ün Samsun’a çıkışının, Milli Mücadelenin 102. Yıldönümünü kutlamaktayız. 15 Mayıs’ta başlayan Gençlik Haftamız 21 Mayıs’ta sona erecek. Bu yıl malum olduğu üzere Kovid-19 süreci tedbirleri nedeniyle faaliyetlerimizi daha çok dijital ortamlara taşıdık. Bugün Atatürk Anıtına yaptığımız çelenk sunumuyla birlikte Gençlik Haftamız başladı. 19 Mayıs günü yine Cumhuriyet Meydanımızda Covid-19 tedbirleri kapsamında bir bayram programımız olacak. 17-20 Mayıs tarihleri arasında Muğla Valimiz Sayın Orhan Tavlı’nın katkılarıyla hazırlanan 19 Mayıs temalı Gençlik otobüsümüz il Merkezimiz dâhil olmak üzere tüm ilçelerimizi gezerek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu tüm halkımıza yaşatacak” şeklinde ifadeler kullandı.

Açıklamasını sürdüren İlman, “Pandemi sürecinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkumuzdan ve heyecanımızdan hiç birşey kaybetmeden en etkin ve aktif şekilde dijital kutlamak için dijital ortamda online yarışmalar ve çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Ayrıca 19 Mayıs akşamı saat 19.19’da tüm halkımızı evlerinde bayraklarıyla İstiklal Marşımızı hep birlikte söylemeye davet ediyorum. Bu vesileyle tüm halkımızın, Muğla’mızın, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Bu toprakları bize vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş silah arkadaşlarına ve tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Hepsini saygıyla ve minnetle anıyorum” dedi.