SPOR
Giriş Tarihi : 09-06-2021 09:07   Güncelleme : 09-06-2021 09:07

Genç sporcu Fethiye’nin gururu oldu

Genç sporcu Fethiye’nin gururu oldu

Genç sporcu Fethiye’nin gururu oldu

Muaythai Federasyonu tarafından düzenlenen Gençler Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri müsabakaları, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapıldı. Heyecanlı ve çekişmeli mücadelelere sahne olan şampiyonada Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Dilşah Eliküçük Türkiye üçüncüsü oldu.

Organizasyonun açılış törenine Aydın Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, EMF Asbaşkanı Hasan Yıldız, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanvekili Aydın Şentürk , Asbaşkan Şakir Bayramoğlu, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Hamide Ercan, Muaythai Aydın İl Temsilcisi Tayfun Akbulut, Merkez Hakem Üst Kurulu Başkanı Hamit Durmaz, görevli hakemler, görevli teknik Kurul, kafile idarecileri, il antrenörleri ve katılımcı sporcular katıldı.

Şampiyonada müsabakalar Kovid-19 tedbirleri nedeniyle, tüm katılımcılardan PCR negatif test koşulu ve seyircisiz, açık alanda kurulan 3 ringlerde gerçekleşti. Faaliyetin açılışında konuşma yapan Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, etkinliğin organize edilmesinde katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Son olarak konuşan Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, sporun ahlak disiplin ve sağlık için yapıldığını bu sebeple sporu her zaman desteklediğini ve desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Müsabakayı değerlendiren Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü  aynı zamanda Arslan Fight Arena Antrenörü Songül Ayten, “Müsabakaya sıkı bir antrenman dönemi ile hazırelandık. Organizasyonda birinciliği elde edenler Tayland’taki dünya şampiyonasına, ikinciler ise Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Takım olarak müsabakalarda istediğimizi tam olarak alamazasak da  bu sıkıntılı dönemde önemli bir etkinlikte Fethiye’yi temsil ettiğimiz için gurur duyduk. Sporcularımıza, sporcu velilerimize ve sponsorlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.